Körülbelül másfél hete röppent fel a hír, hogy Donald Trump korábbi amerikai elnököt le fogják tartóztatni. Egyelőre nem történt meg, de nézzük meg, mi is van a sztori mögött. Trump állítólag 130 ezer dollárral lefizette Stormy Daniels (valódi nevén Stefanie Clifford) pornósztárt, hogy hallgasson egykori afférjukról, de ezt a 130 ezer dollárt kampányköltségként („ügyvédi kiadások” címen) próbálta elszámolni az adóhatóság felé.
Amikor az ügy kirobbant, Daniels és akkori jogi képviselője, Michael Avenatti óriási sztárok lettek a balos médiában. Hiszen mindjárt lerántják Trumpot, vége az elnökségének, stb. Akkor az ügyből nem lett semmi, Avenatti pedig 2 és fél év börtönt kapott. Persze nem emiatt, hanem mert korábban a Nike céget 25 millió dollárral zsarolta. Majd pedig 14 évet kapott azért, mert több ügyfelét is (köztük Stormy Danielst) átverte. A hetekig habosított Stormy Daniels-ügy tehát hamisnak bizonyult, a Szövetségi Választási Bizottság és a szövetségi nyomozóhatóság New York állambeli irodája is ejtette. Alvin Bragg, manhattani kerületi ügyész azonban vádat emelt. Nézzük csak:
- Nem a „Big Guy” után mennek. (Ezen a néven utalt Joe Biden elnök fia, Hunter Biden az apjára, amikor a Kínai Kommunista Párthoz kötődő ottani üzleti partnerének írt egy e-mailt arról, hogy a profit 10%-át át kell utalni a „Nagy embernek”. Apja akkor az USA alelnöke volt.)
- Nem az elnök kábszis fia után mennek, akinek a laptopján drogos-pornós képek mellett a Biden család korrupciós ügyeinek bizonyítékait is megtalálták.
- Nem Nancy Pelosi korábbi demokrata párti házelnök után mennek, akinek a vagyona többszörösére nőtt a házelnöksége alatt, és az Amerikában nagyon szigorúan tiltott bennfentes tőzsdei kereskedésért valójában börtönben lenne a helye.
- Nem a Clintonok és Jeffrey Epstein további egykori ügyfelei után mennek, akik pedofilhálózatot működtettek, és egy karib-tengeri szigetre szállították rendelésre a fiatalkorúakat a celebek, politikusok, üzletemberek számára.
Hanem az után az ember után mennek, aki bejelentette, hogy ezeket mind-mind leleplezi.
De ki is ez az Alvin Bragg?
Alvin Bragg a demokrata pártban politizáló jogász, az első fekete, akit manhattani főügyésznek választottak. Na, vajon kitől kapta a kampánypénzt? Soros Györgytől. És ez nem valami szélsőjobbos magyar összeesküvés; részletesen elmondta Florida kormányzója, Ron DeSantis.
Tudni kell, hogy az USA-ban a kerületi ügyészeket is a lakosság választja. Az ilyen helyi választásokra Soros György – nem, ez sem összeesküvés-elmélet, hanem saját bevallása szerint – dollár-százmilliókat költött, azért, hogy az ő céljainak megfelelő jelöltek győzzenek, és irányítsák a helyi igazságszolgáltatást és politikát.
Bragg alatt a bűnügyek 69%-át ejtették, annak ellenére, hogy 2019 és 2021 között 102 százalékkal nőttek a lövöldözések és 51 százalékkal a gyilkosságok New Yorkban. Ez szintén tökéletesen egyezik azzal a tendenciával, hogy a Soros által favorizált helyi ügyészek országszerte engedik szabadon a „kisebb bűncselekményeket” elkövető bűnözőket. Akik aztán szabadulásuk után néha egyből megölnek pár embert. (Mint például a Wakesha városbeli elkövető, aki autójával a karácsonyi felvonulás résztvevői közé hajtott.) Az ilyen ügyészek a valódi bűnözők lekapcsolása helyett egy állítólagos kúrás ügyével foglalkoznak. Bragg korábban, a megyei ügyészség alkalmazottjaként már vitt gazdasági ügyeket Trump cégével szemben. Ő maga kérkedett vele, hogy „megvan a tudása és gyakorlati tapasztalata ahhoz, hogy lerántsa Trumpot”.
Amit művel, az számos jogi szakértő szerint választási beavatkozás. Kevin McCarthy republikánus képviselőházi elnök pedig hatalommal való visszaélésnek nevezte. Az ügyben a koronatanú Trump korábbi ügyvédje, Michael Cohen. A Daily Mail birtokába jutott azonban az a levél, amelyben Michael Cohen ügyvédi irodája azt írja, hogy Cohen a saját pénzéből fizetett Stephanie Cliffordnak 130 ezer dollárt, és sem Trumpnak, sem a kampánycégnek nincs köze az összeghez. Az esküdtszék összehívását elhalasztották, így Trump rabosítása sem történt meg egyelőre. Elvileg erre a hétre összehívják. Ami viszont teljesen egyértelmű, hogy politikai boszorkányüldözés zajlik. Az igazságszolgáltatást és annak intézményeit fegyverként használják a politikai ellenfelekkel szemben.
Andrew McCarthy, korábbi Dél-New York állami ügyészhelyettes részletesen megírta, hogy miért nonszensz az ügy. A házastársi hűtlenség (ha történt ilyen) morálisan elítélendő, de nem bűncselekmény. Sem pedig a – pénzösszeget is magába foglaló – titoktartási megállapodás az ilyen esetekben. Trumpot a könyvelés meghamisításáért lehetne felelősségre vonni. De ahhoz, hogy emiatt büntetőeljárást lehessen folytatni, azt kellene bizonyítaniuk, hogy egy bűncselekmény elrejtése érdekében történt – ami nyilvánvalóan nem áll fenn, ugyanis az előbbiek alapján nem történt bűncselekmény. Bármilyen hamisítás is történt, az a politikai kellemetlenségek elkerülése miatt történt, és abszurd lenne a vád, hogy valamilyen bűncselekmény lappang mögötte.
De akkor miért erőltetik az ügyet?
Andrew McCarthy szerint azért, mert ezzel akarják elérni, hogy Trump elveszítse a fejét, összehívja egy tiltakozásra a híveit, akik aztán majd dühükben egy január 6-hoz hasonló balhét csinálnak. És mindezt azért, mert a demokraták kétségbe vannak esve. A képviselőházi vizsgálóbizottságok egyre közelebb jutnak a Biden család, Joe és Hunter ügyeihez. És hogy a legfrissebb, kínai megvesztegetős ügyet is sikerüljön leszorítani a címlapokról, valami nagyobb ügyet kell kreálni. Trump letartóztatása kapóra jöhet. Mindenki látni fogja, hogy a Stormy Daniels-ügy csak egy politikai botrány, amivel a demokraták megpróbálják megállítani Trumpot. De azt is mindenki tudja, hogy ezzel nem fogják megállítani. Tehát utcai lázadást akarnak kiprovokálni.
De Trump és hívei nem kapják be a horgot. Többször hangsúlyozta, hogy csakis békés tüntetéseket szabad tartani.
Végül azt is elmagyarázta a jogász, hogy a könyvelésnél történt szabálysértés elévülési ideje két év, míg a bűncselekményé öt. Ha történt is ilyen, a két év már bőven lejárt. Ahhoz, hogy elévülési időn belül legyenek, az ügyészeknek muszáj lenne bizonyítaniuk, hogy bűncselekmény elrejtése miatt történt. Bragg, aki egyszer már ejtette az ügyet, politikai elkeseredésében most újra elővette. És lehet, hogy ő maga fog emiatt bukni.
Vezető kép: Donald Trump volt amerikai elnök beszédet mond a Konzervatív Politikai Akció Konferencián (CPAC) a Maryland állambeli National Harborban 2023. március 4-én. Fotó: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo
Facebook
Twitter
YouTube
RSS