Az ország jelentős része követi az olimpiát, magyar sikerekért szurkolva, egy megszállott kisebbség még éjjel is felkel, hogy mindent élőben lásson, egy másik, furcsa kisebbség viszont azért követi az olimpiát, hogy legyen min kötözködnie. Beletörlik a lábukat Hosszú Katinkába, és ha nincs jobb ötletük, a külföldi származású magyar olimpikonokról cikkeznek, hogy ennek ürügyén is rásüthessék a kormányra az „idegengyűlölő” bélyeget. Ennek a mélypontja, amikor a külhoni magyar sportolót is külföldi származásúként azonosítják be. Erről is beszélgetett Vésey Kovács László a Plebejus Polbeatben az ezúttal inkább a korábbi sportriporterként érkező Menczer Tamás külügyi államtitkárral, valamint a komoly vívótapasztalatokkal rendelkező Mészáros Nórával, a Pesti TV műsorvezetőjével.
Szerencsére már az első hét sikerei, magyar érmei és hősei is szóba kerülhettek a műsorban, de a Hosszú Katinkára zúduló gyűlölethullám mellett sem mentek el a szereplők. A riói olimpia hőse, háromszoros olimpiai bajnokunk számára nem úgy jött ki az olimpia, ahogy mindenki remélte, és ahogy ő maga is tervezte, ezt azonban sokan úgy értelmezték, hogy itt az ideje a fotel melegéből ízekre szedni a sportolót a közösségi médiában. Menczer Tamás is határozottan megvédte az úszólegendát, mondván, aki bajnok, az bajnok, és ezen egy rosszul sikerült verseny sem változtat.
Az államtitkár a baloldallal és sajtójával kapcsolatos eddigi tapasztalatok alapján azt mondta, nincs meggyőződve róla, hogy a baloldal tényleg nem érti, miről szól az olimpia a sportolóink, illetve a magyar nép számára, és valószínűbb, hogy csak nem akarja érteni. Azzal kapcsolatban vélekedett így, hogy az egyik baloldali portál külön cikket szentelt a részben vagy teljesen külföldi származású magyar olimpikonoknak. Noha nem sok ilyen sportolót találtak, ráadásul nagy többségük egyik szülője magyar, és Magyarországon nőttek fel, a mélypont mégiscsak az, hogy az önmagát konzervatívnak álcázó lap még a külhoni magyar sportolót is felvette erre a listájára.
Szóba került Simone Biles amerikai tornásznő furcsa visszalépése és Oszaka Naomi japán teniszező hasonlóan furcsa kampánya is, valamint az olimpián a figyelem középpontjába került mentális egészség. Természetesen egy sportolónak mindenkor a saját döntése, hogy milyen kockázatokat vállal be – szögezte le Menczer Tamás. Ám a progresszív médiahálózat most azokat a sportolókat kezdte el ünnepelni, akik nem állnak ki a megmérettetésre, hogy legyőzzék az ellenfeleiket és önmagukat, hanem a mentális teherre hivatkozva visszalépnek, illetve a sport megváltozását követelik. Ha kíváncsi, erről és a többi témáról hogyan vélekedtek a beszélgetés résztvevői, nézze meg a teljes adást!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS