Pesti Srácok

Így omlik össze az egészségügy – Több mint háromezer dolgozó tért vissza a szektorba

null

Bár a baloldalon mindenki azt vizionálta, hogy az egészségügy hamarosan összeomlik, orvosok és ápolók tömegei hagyják ott a munkahelyüket, amint lejár a járvány miatt ezt korlátozó rendelet érvényessége. A tények, úgy tűnik, ismét rájuk cáfoltak, az utóbbi negyedévben ugyanis több mint háromezer egészségügyi dolgozó tért vissza a szektorba.

Amikor a járvány legsötétebb idejében a kormány március elsejét tűzte ki az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződés aláírásának határidejéül, az ellenzék megmondóemberei egyenesen arra buzdították a szektor dolgozóit, hogy ne írják alá a szerződést. Történt ez akkor, amikor a fertőzöttek és a kezelésre szorulók száma az egekben volt, minden orvos és ápoló erején felül teljesített. Gyurcsány egyenesen megdicsérte azokat, akik társaikat cserbenhagyva megtagadták az aláírást.

– írta akkor a DK elnöke.

PestiSracok facebook image

Szaniszló Sándor, a XVIII. kerület DK-s polgármestere levélben fordult Kásler Miklóshoz tizenkét – igen, nem több – dolgozó felmondása miatt, és szintén az egészségügy összeomlását emlegette. A Magyar Orvosi Kamara pedig "rabszolgatörvényezett" egyet, mondván, hasonló szerződés csak válsághelyzetben hozható. Az akkor több ezres napi fertőzöttszám szerintük nem jelentett válsághelyzetet. Nem volt más célja ennek az egésznek, csak a pánikkeltés, ugyanúgy, mint a keleti vakcinák ellen való hergelésnek. Az orvosokat és ápolókat próbálták maguk mellé állítani, akiket azonban nem ejtettek a fejükre, és nem hajlottak a balliberális hazugságokra, kilencvenöt százalékuk ugyanis aláírta a szerződést.

Most pedig eljött a pillanat, ami végleg megcáfolja az ellenzéki hazugságokat: több ezer, egészen pontosan háromezerkilencven egészségügyi dolgozó tért vissza az állami szektorba június 1-ig – írja az Index. Ez azt jelenti, hogy annak az öt százaléknak, aki akkor nem volt hajlandó aláírni a szerződést, több mint a fele újra az állami egészségügyben dolgozik. Történt mindez azután, hogy június 15-től ismét felmondhatnak az egészségügyben dolgozók, miután a kormány eltörölte azt a tavaly november 28-án hozott rendeletet, amely a járványügyi veszélyhelyzet idejére megtiltotta a rendes felmondást számukra. Nos, így omlik össze az egészségügy.

Forrás: Blikk, Mandiner, Index; Fotó: MTI/Rosta Tibor

Ajánljuk még