Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt is gyanúsítottként hallgatták ki a csalással, sikkasztással és közokirat-hamisítással is vádolt Quaestor-vezért, Tarsoly Csabát és négy társát – írta a PestiSrácok.hu-nak küldött közleményében a fővárosi főügyész.
Ibolya Tibor emlékeztetett, az alapügyben a Fővárosi Főügyészség 2016 februárjában összesen tizenegy személlyel szemben nyújtott be vádiratot bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények miatt, amely eljárás jelenleg bírói szakban van. A vádemelést megelőzően, az alapügytől a nyomozó hatóság elkülönített több bűnügyet, köztük a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet színlelt értékpapír vásárlásai kapcsán indított nyomozást. Ebben az ügyben gyanúsították meg Tarsolyt, az alapügy másodrendű vádlottját és még három személyt.
A főügyész közölte, hogy a megalapozott gyanú szerint a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. két vezető tisztségviselője a 2004. október – 2010. április közötti időszakban (bűnsegédként) segítséget nyújtott a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet két vezetőjének abban, hogy vagyonkezelői kötelezettségeiket megszegve, színlelt szerződések révén pénzt utalhassanak a Quaestornak.Az átutalások céljaként megjelölt értékpapír vásárlások nem voltak valósak, azok teljesítése nem is állt szándékukban, a tranzakciók célja ugyanis ténylegesen az volt, hogy azokkal egyrészt a Quaestor cégcsoport gazdálkodását segítsék, másrészt az egyik Takarékszövetkezeti vezető érdekeltségébe tartozó vállalkozást támogassanak anyagilag. A rendelkezésre álló adatok szerint a fenti időszakban a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet értékpapír vásárlás címén összesen több mint hárommilliárd forintot utalt át a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-nek, amiből a Zrt. több mint 600 millió forintot utalt tovább, vagy fizetett ki készpénzben az érintett kft.-nek. Az ügyben az NNI a főügyészség fokozott felügyelete mellett nyomoz.
TARSOLYT CSALÁSSAL IS GYANÚSÍTJÁK
Azt tavaly októberben írtuk meg, hogy Tarsolyékat bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős kárt okozó csalással és más bűncselekményekkel is gyanúsítja már a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). A kár, ahogy az alapügyben, itt is milliárdos nagyságrendű, a tíz gyanúsított közül pedig nyolc személy a már bírósági szakban lévő eljárásnak is érintettje. Az ügyészség tájékoztatása szerint azóta újabb gyanúsítások nem történtek, a nyomozás pedig továbbra is folyamatban van. A másik, szintén a brókercéget érinthető eljárás a Központi Nyomozó Főügyészségen vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés bűntettének gyanúja miatt múlt év márciusa óta zajlik, továbbra is ismeretlen tettes ellen. Ennek előzménye, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 2009-es vizsgálata során feltárták, hogy Tarsoly Csabáék valótlan adatokat adtak le a felügyeletnek, ám ezek után megúszták három milliós bírsággal. Ibolya Tibor fővárosi főügyész szerint a PSZÁF-nak ekkor fel kellett volna jelentenie a Quaestort, mivel csaltak az adatokkal, de ez„valamiért” mégsem történt meg. A főügyész a KNYF-hez fordult és nevek megemlítése nélkül feljelentést tett a PSZÁF korábbi vezetői ellen.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS