Már több mint egy napja tudjuk: nyert a nemzeti oldal. Nem is akárhogy – a Fidesz–KDNP pártszövetség úgy szerezte meg a szavazatok több mint 53 százalékát, hogy a teljes baloldal összefogott ellene, egyetlen célt tűzve a zászlajukra: le Orbánnal, le a kormánnyal. Milyen konstruktív! Márki-Zay Péter elment megmagyarázni a megmagyarázhatatlant az ATV Egyenes beszéd című műsorába, ahol ez a próbálkozása – nem éppen kivételes alkalomnak minősíthetően – kudarcba fulladt.
2022. április 3-án országgyűlési választásokat tartottak Magyarországon, ahol olyan eredmény született, amire a rendszerváltás óta még nem volt példa: a Fidesz–KDNP 135 mandátumot tudhat magáénak a megszerezhető 199-ből, 99 százalékos feldolgozottság mellett, azonban a levélszavazatok nélkül. A választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény (Ve.) 294. és 296. §-ban foglaltaknak megfelelően, a Nemzeti Választási Bizottság április 22-ig köteles közzétenni a szavazás hivatalos végeredményét, egy dolog viszont biztos: lesz kormányváltás. A negyedik Orbán-kormányt váltja az ötödik. És ez így van rendjén.
A fent ismertetett, a nemzetellenes oldal számára sok jóval nem kecsegtető helyzetben ment be Márki-Zay Péter, a mára legénység nélkül maradt kapitány az ATV stúdiójába, a nullához konvergáló renoméját mínuszba taszítani. Az ellenzék kormányfőjelöltje szerint az előválasztáson a legalkalmasabb jelöltet választották ki – látszik. Annyira alkalmas, hogy mégis a saját elvtársai is alkalmatlannak tartják és kihátrálnak mögüle. Márki-Zay elmondta, hogy kommunikációs hátrányban volt az ellenzék. Nos, annyiban igaza van, hogy normálisan kommunikálni nem tudnak, egységesen pedig pláne nem, azonban annak a baloldali mantrának, miszerint kormánypárti médiatúlsúly érvényesül Magyarországon, semmi valóságalapja nincs – elég megnézni a „nincsmásik” Index-Telexet, a 444-et, a 24.hu-t vagy éppen a HVG-t. Vígan és szabadon írhatják a propagandacikkeket, ráadásul a publikációikat jelentős számú olvasó követi. Ha pedig elveszítenek egy sajtópert, apró betűkkel odaírják a lap aljára: „tévedtünk”. Hát persze, kreálni néhány hazugságot, majd azokat több helyen is valós tényként feltüntetve eladni, az pont a véletlen tévedések kategóriájába tartozik.
Az Alaptörvény IX. cikk (2) bekezdése egyébként deklarálja, hogy Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit. A sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló 2010. évi CIV. törvény (Smtv.) 4. § (1)-(2) bekezdései szerint Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, a sajtószabadság pedig kiterjed az államtól, valamint bármely szervezettől és érdekcsoporttól való függetlenségre is.
A leharcolt kapitány azt is elárulta, hogy az csak propaganda, hogy a baloldal katonákat küldene az orosz–ukrán háborúba; úgy fogalmazott, hogy „soha nem mondtam olyat, hogy katonákat küldenénk”. Mikor tanulja már meg a baloldal, hogy nem kifizetődő hazudni a választóknak? A kérdés persze költői, az ő közösségük politikájának a „reggel, éjjel meg este” történő hazudozás elengedhetetlen velejárója. Nézzünk pár idézetet, ami segít eldönteni, hogy ez valóban így van-e!
Márki-Zay Péter az ATV-ben arra kérdésére, hogy adna-e fegyvereket Ukrajnának, azt válaszolta, hogy „a NATO közös döntéseit kell végrehajtsa Magyarország is. Tehát, hogyha a NATO úgy dönt, hogy akár fegyverekkel is támogatja Ukrajnát, akkor természetesen ezt mi is támogatni fogjuk.” A baloldal bukott kormányfőjelöltje egy március 4-i utcai fórumán Orbán Viktort kritizálta, amiért nem küld fegyvereket Ukrajnába. „Nem engedi a fegyverszállításokat áthaladni magyar területen. Orbán Viktor azt hazudja, hogy ezzel veszélynek tenné ki Magyarországot…” – fogalmazta meg vádjait a hódmezővásárhelyi polgármester. A Tagesspiegelnek adott interjúban ezt nyilatkozta: „A fegyverszállításokat is támogatnám, amennyiben a NATO és az EU emellett döntene. Mindig a közös döntéseket követnénk.” Egy Partizán-interjúban pedig elárulta az elvtárs Gulyás Mártonnak, biztosítana-e katonai segítséget Ukrajnának: „Hát, hogyha a NATO úgy dönt, akkor akár katonait is.” Akkor tehát a propaganda kontra valóság vita eldőlt, az utóbbi javára.
A baloldal háborús retorikájáról és annak veszélyeiről itt, itt, valamint itt és itt írtunk.
Márki-Zay Péter beismerte, hogy tévedés volt azt gondolni, hogy az „összefogással” jó esélyekkel indulnak, miközben a Jobbik jobboldali szavazóinak a kétharmadát elveszítették. A volt miniszterelnök-jelölt szerint az egykori jobbikos szavazók egyharmada átpártolt a Mi Hazánkhoz (akik egyébként a voksok 6 százalékát megszerezve 7 mandátumot tudhatnak magukénak), egyharmada pedig a Fideszhez. Ezzel az ellenzéki lista első embere azt kívánta érzékeltetni – odaszúrva Jakab Péternek és pártjának –, hogy az egykori szélsőjobboldali párt Ballikká avanzsálása egyúttal a támogatók számának kétharmados csökkenését is eredményezte, és elsősorban ők felelősek a baloldali rémkonglomerátum csúfos vereségéért. Márki-Zay olykor burkolt, néha kevésbé leplezett kritikáit a Jobbik elnöke sem hagyta szó nélkül. „Épp eleget mostam a miniszterelnök-jelölt úr szennyesét, ebből most már elég volt!” – mondta őszinteségi rohama közepette Jakab Péter.
A botránypolitikus – szintén az ATV-ben tegnap elhangzó – Márki-Zay Pétert hibáztató kijelentéseivel az alábbi cikkben foglalkoztunk részletesen.
Márki-Zay Péter azt mondta, hogy „meg kell dicsérnie” Gyurcsány Ferencet – milyen bájos –, mert megkérte, hogy keveset szerepeljen, és ő ennek eleget tett, sőt, nem volt ott a listán sem a látható helyeken. Kezdjük az utóbbi állítással, ami nettó hazugság: a DK-elnöke az ellenzéki közös, úgynevezett Gyurcsány-lista nyolcadik befutója. A nyolcadik hely talán még a „látható” kategóriába tartozik, sajnos, ennyi listás helyet még ők is meg tudtak szerezni. És vajon mit gondol a polgármester úr, van olyan ebben az országban, aki elhiszi neki azt, hogy a baloldal talán leggazdagabb és minden bizonnyal legbefolyásosabb embere, aki egyúttal az ellenzék legerősebb pártjának az első embere, majd az ő kérésére fog háttérbe húzódni?! Ez egy átgondolt stratégia volt Gyurcsánytól, aki – minden gonoszsága ellenére – tény, hogy azon nagyon kevesek közé tartozik a globalista oldalon, akik képesek egyáltalán bármilyen stratégiai gondolkodásra.
A Márki-Zay Péter vezette baloldal a mandátumok tekintetében – bár nincs jogerős eredmény, de szinte biztosan – 135–56 arányban maradt alul a kormánypártokkal szemben. Hódmezővásárhelyen pedig Lázár János mért megsemmisítő vereséget a polgármesterre, aki egyéni választókerületi jelöltként indult és közel 13 százalékkal kevesebb szavazatot szerzett, mint a fideszes országgyűlési képviselő. Márki-Zay ezzel kiírta magát az országos nagypolitikából, a listás pozíciója miatt négy évig még a parlamentben ostobázhatja a népet – remélhetőleg, néhány havi tiszteletdíj megvonása mellett –, amennyiben lemond a polgármesterségről, de 2026-tól minden bizonnyal a felesége jövedelme lesz a fő bevételi forrásuk.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS