A polgári-konzervatív sajtó régi hagyományát felelevenítve és az olvasóközönségünk elvárását teljesítve vitasorozatot indít a PestiSrácok.hu az újabb kétharmados győzelem utáni legfontosabb feladatokról. Az építő kritika megfogalmazását és a “nemzeti blokk” szellemi, erkölcsi alapjainak megerősítését célzó publicisztika-sorozatot jövő hétfőn Náray-Szabó Gábor, a Professzorok Batthyány Köre alelnökének írásával kezdjük, majd Schmidt Mária történész professzor, a Terror Háza Múzeum alapítója és Alexa Károly irodalomtörténész gondolataival folytatjuk. A nemzeti blokk köreiből várjuk a további megszólalásokat vitasorozatunkhoz!
Az április 3-i választás a “nemzeti blokk” újabb kétharmados győzelmét hozta. A mostani siker talán annyiban különbözik az előzőektől, hogy ezúttal a választás a nemzet identitását és jövőjét alapjaiban érintő kérdésről szólt: a szuverenitásról és Magyarország helyéről a világban. A nagy többség megértette, hogy a világméretű felfordulásban valóban sorskérdésekről kell dönteni és a választók jóvoltából a “nemzetközi erők” csúfos vereséget szenvedtek.
A rendkívül erős felhatalmazás ugyanakkor rendkívüli felelősséggel is jár. Erre tekintettel az éppen most tízéves PestiSrácok.hu szerkesztősége szeretné feleleveníteni azt a polgári hagyományt, hogy a választást közös útkeresés követi, azaz a nemzeti blokkon belül építő vita indul a legfontosabb feladatokról és a kijavítandó hibákról.
A “Merre tovább? – Vita a nemzeti blokk feladatairól” című vitasorozat szerkesztője Bálint Botond főszerkesztő-helyettes. A kellően kimunkált, 5–10 ezer karakteres, azaz kettő–négy flekkes írásokat a [email protected] címre várjuk! Kérjük, mielőtt klaviatúrát ragadna, a fenti e-mail címünkön egyeztessen szerkesztő kollégánkkal! A rövidebb olvasói hozzászólásokat, tanácsokat vitacikkeink alatt örömmel várjuk, melyekből szemlét fogunk készíteni! Mondja el Ön is a véleményét, vagy írja le, hogy sorozatunkban kinek az írását olvasná szívesen!
Vezető képünkön Orbán Viktor látható a Testnevelési Egyetemen, a sokak számára örökre emlékezetes, rendkívüli erejű beszéde előtt 2002-ben, az országgyűlési választás két fordulója között. Habár a választási eredményen (kevés híján) akkor nem sikerült fordítani, de a beszéd – majd a Békemenet előképeként az azt követő, 2002. április 13-i sok százezres Kossuth téri nagygyűlés, röviddel utána pedig a polgári körök életre hívása – tette a Fideszt széles körből és alulról építkező, valódi nemzeti érdekképviseletté. Fotó: MTI/Soós Lajos
Facebook
Twitter
YouTube
RSS