Lázár János: a kegyelmi botrány kizárja, hogy Varga Judit vezető politikusként visszatérjen

A kaposvári Lázárinfón kérdezték az építési minisztert arról, hogy ő hogyan látja Varga Judit szerepét a jövőben a magyar politikában, hiszen most úgy tűnik, mintha reaktiválni készülnének a volt igazságügyi minisztert. Lázár János szerint vezető politikusi szerepe a kegyelmi ügy miatt nem lehet.
Sokadjára merül fel a kérdés, hogy Varga Judit visszatérhet-e a politikába. Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter várja, Orbán Viktor rendkívül tehetségesnek tartja, de Lázár János szigorúbb. Az építési miniszter szerint a kegyelmi ügy miatt vezető politikus biztosan nem lehet. Viszont van az a hely, ahol tehetne egy szívességet Varga Judit. Erről a kaposvári Lázárinfón beszélt.

Ha esetleg úgy dönt, hogy elindul a XII. kerületben fideszes színekben és eltakarítja azt az embert, akit ő maga hozott a nyakunkra, azt már javára írnám
-fogalmazott Lázár János, aki egyébként semmilyen szinten nem várná vissza Varga Juditot a Fideszben. A miniszter szerint egyébként az igazságügyi miniszter még Novák Katalin volt köztársasági elnöknél is nagyobb hibát vétett a kegyelmi ügyben, az pedig nem magyarázat, hogy a papírok összekeveredtek. Lázár hozzátette azt is, hogy
nem minden, ami rossz Magyar Péternek, jó a Fidesznek.
Ezt a Fideszen belül nem sokan gondolják ugyanígy - tette hozzá.
Lázár szerint Varga megmenthette volna a Fideszt
Varga Judit igazságügyi miniszterként megóvhatta volna a Fideszt a kegyelmi ügytől, de nem így történt. Ez pedig hatalmas hiba Lázár szerint és ezért nincs esély arra, hogy vezető politikus legyen a pártban.