Magyarországnak nincs szüksége új-jobboldali mozgalmakra, mert a magyar kormány maga a mozgalom. Többek között erről is beszélt Milo Yiannopoulos a PestiSrácok.hu.nak adott interjújában. A jobboldali showman Magyarországot Európa és a nyugati civilizáció utolsó esélyének tartja, Orbán Viktort pedig egy mindenkire vigyázó, a barbár hordákat visszaverő nagybácsinak tartja, aki mellett az ember jó kezekben van. Milo, természetéből adódóan persze egyéb nyalánkságokról is beszélt, például arról, hogy Vlagyimir Putyin kicsit feminin, de vonzó férfi, Donalt Trump támadóereje viszont vadító
Nincsenek muszlimok, Milo-ellenes tüntetések, illegális bevándorlók. Hogy tetszik Budapest?
Olyan, mint a mennyország, úgy érzem magam, mintha meghaltam volna, és most felkerültem volna Istenhez. De végülis megérdemlem, jó fiú voltam, helyesen éltem az életemet. Imádom.
Ez Orbán Viktornak köszönhető, akit rendszeresen lediktátoroznak, ahogy Donald Trumpot, vagy Vlagyimir Putyint. Ha már itt tartunk, melyikük a legvonzóbb férfi?
Nem könnyű ez a kérdés, nem játszhatnánk inkább felelsz, vagy merszet? Viccelek. Hát, egyértelműen Vlagyimir a legférfiasabb. Van az előadásaiban valami misztikusan férfias, bár fura, hogy amikor félmeztelenül lovagol, akkor pont van ott véletlenül egy fotós. Szóval szüksége van a feltűnésre, ami egy kicsit buzis. De tény, hogy ennek ellenére hiperférfias, mint azok a szétgyúrt arcok az edzőteremben: van bennük valami nőies, mert olyan sokat foglalkoznak a testükkel. Világos, mire gondolok? Ha viszont sima férfiasságról beszélünk, olyan apukás fajtáról, akkor egyértelműen Trump. Benne van egyfajta harci erő, az, hogy kicsit sem érdekli, hogy mit gondolnak róla mások. Mondjuk úgy néz ki, ugyebár, ahogy kinéz, de a harci erő mégiscsak vonzó. Aztán lássuk Orbán Viktort, de hívhatnám Viktor bácsinak is. Ő olyan, mint egy hős, aki az európai ellenálló mozgalmak kereszttüzéből emelkedik ki, és valóban olyan, mint egy nagybácsi, aki megvédi az embert a barbár hordákról, akik be akarnak törni az országba. Vele szemben pedig ott van az EU, aki egy mindig rinyáló nagynéni, aki mindig dühös valami miatt. Úgy tekintek rá, mint egy kulturális ikonra, aki nem hagyja, hogy a véleményét az európai elit, vagy az újságok diktálják le. Ő olyan ember, aki tisztán lát.
Ezt az európai politikusok többsége nem így látja.
Lehet, de szerintem az átlagembert taszítják azok a politikusok, akik azt állítják, hogy nem azok miatt kell aggódnunk, akik meghaltak egy terrortámadásban, hanem az iszlamofóbia miatt. Persze azt mondják, hogy iszlám a béke vallás. Hát, nem az. Az iszlám erőszakos, és a politikáról szól, egy totalitárius politikai rendszer. Azt gondolom, hogy az ilyesmiről a magyaroknak nem kell magyarázni semmit, ez a nép pontosan tudja, hogy milyen egy diktatúrában élni. Valószínűleg az itteniek nem akarják ezt újra átélni, legyen szó akár a bürokratikus EU-ról, vagy arról a barbár, középkori halálkultuszról, ami a bevándorlókkal együtt jött át a határon.
Sokan azt mondják, hogy már mindegy, elkerülhetetlen a nyugati civilizáció pusztulása.
Nem vagyok teljesen optimista Európa esélyeivel kapcsolatban, ha vannak ilyenek egyáltalán. De amennyiben van esély, az az esély nem más, mint az olyan országok, mint Magyarország, amely nem hallgat a kritikákra. Az amerikai újságírók teljesen rá vannak pörögve Magyarországra emiatt, minden nap leírják, mennyire szexista, rasszista és antiszemita az ország. De a magyarok az ilyesmivel nem foglalkoznak, inkább azzal törődnek, hogy a népet felemeljék, biztonságban tudják, és hogy szabadok legyenek. És éppen ez teszi Magyarországot naggyá, pont amekkora a múltban is volt. A többi európai népnek sem szabad kevesebbet elvárni a vezetőiktől. Szóval, ha van remény, akkor az Magyarországról és Lengyelországból fog jönni.
Az új-jobboldali mozgalmak is valami hasonlót vallanak és ígérnek. Van ezek között kapcsolódás tekintve, hogy a jobboldaliság és a konzervatív értékek a világ minden táján eltérnek egymástól?
A politikai korrektség például. Az új-jobboldali mozgalmak nem akarnak olyat állítani, ami nem igaz, ez a legfontosabb. Az is közös pont emellett, hogy az új jobboldal szkeptikus az identitás alapú mozgalmakkal szemben, mint például a feminizmus, vagy a Black Lives Matter. Ezek olyan emberek és szervezetek, akik már nagyjából elértek mindent, amit a területükön el lehetett, és most már leginkább csak hisztis gyerekként viselkednek, akik mindenkinek a buliját tönkre akarják tenni azzal, hogy sírnak és üvöltöznek. Az ilyen gyerekeket szerintem be kellene zárni egy szobába, és megvárni, amíg lenyugszanak. Az új-jobboldal azt is vallja, hogy a nemzetállamok képezik egy stabil, prosperáló civilizáció alapját, ezeknek az államoknak pedig egyedinek, szabadnak és büszkének kell lenniük. Magyarország nagyon jó úton halad efelé, más európai országok pedig nagyon rossz úton járnak. Magyarországon egyébként nincsen szükség új-jobboldali mozgalmakra, mert már van: az itteni új-jobboldali mozgalom maga a magyar kormány, amely annyira sikeres, hogy történetesen hatalomra is került.
A Brexit akkor jó úton haladást jelent?
Nagy-Britannia soha nem volt igazán európai ország, mindig is túlságosan fura volt és az ott élő emberek is furcsák. Még abban sem vagyok biztos, hogy létezik olyan egységes brit identitás, ami beleférne Európába. Az, hogy itt hagyják az egészet az egy jó dolog. De ott vannak az olyan erős, nagy országok, mint Franciaország, vagy Németország, akik szerintem szintén nem kapcsolódnak spirituálisan a rendszerbe. A két ország temperamentuma alapvetően eltér, a barátkozás, meg a szövetség csak történelmi szükségszerűség a részükről, szóval az egész EU-projekt egy nagy vicc. Remélem, hogy szét fog hullani az egész, és az Unió helyén erős, független, szabad országok lesznek majd. Az a helyzet, hogy Európa egyedi. Az itt kialakult kultúra valami olyasmi, mint a Föld bolygó a galaxisban: valahogy, egy különös véletlen folytán úgy alakult, hogy a tökéletes összetevők megtalálták egymást, és kialakult egy virágzó élet. Európa felsőbbrendűbb, mint a világ bármely másik része, és Magyarország erre is remek példa. Sétáltam, megnéztem a Parlamentet, a várat, a belvárost, és ezekből jól látszik milyen fontos szerepet tölt be Magyarország ennek a kontinensnek az életében.
Tételezzük fel, hogy győz a konzervatív oldal, nincs többé illegális bevándorlás, iszlám terjeszkedés, észhez térnek a liberálisok és a nyugati kultúra stabil nemzetállamokon virágzik. Mihez kezdene egy ilyen világban Milo Yiannopoulos?
Természetesen nem lennék elégedett, ezért feminista lennék, vagy Black Lives Matter aktivistája. Újraéleszteném a balliberális oldalt.
Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS