
A lengyel igazságügyi reform a független bíróságok megteremtését célozza; a szuverén államként eljáró Lengyelország nem engedi, hogy az igazságügyben anarchia uralkodjon el – jelentette ki Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő csütörtökön, az Európai Bizottság elnökével közösen tartott lengyelországi sajtóértekezleten.
A bírói fegyelmi kamara reformjához is kötött lengyel helyreállítási terv brüsszeli jóváhagyását követő, Ursula von der Leyen és Andrzej Duda lengyel elnök részvételével tartott tájékoztatón Morawiecki aláhúzta:
Lengyelország az erős EU-t akarja, amely tiszteletben tartja a szuverén tagállamok jogait.
Ebben a szellemben indították el korábban a lengyel igazságügyi reformot, amelyet – mint Morawiecki mondta – a lengyel ellenzék alaptalanul a jogállamiságot sértőnek állított be.
Varsó érdeke, hogy minden bíró “maximálisan független, elfogulatlan legyen”; a helyreállítási tervről folytatott uniós egyeztetések is erről szóltak
– közölte Morawiecki, és a tagállami szuverenitásra hivatkozva aláhúzta: kormánya semmiképpen sem engedi, hogy az igazságügyben anarchia keletkezzen.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Zebulon
2022-06-03 at 11:53
Hát megzsarolhatták őket.
Ettől függetlenül fel kell mondani ezt a megállapodást és máshonnan fel kell venni az hitelt, azután fújják fel.
angelblind652
2022-06-03 at 09:58
Remélem titeket is becsapnak az eu-s brigantik és nem kapjátok meg a belebegtetett JÚDÁSPÉNZT!
Morál wieczky - wieczbe
2022-06-03 at 05:43
Engedünk is, meg nem is.
Krisz
2022-06-03 at 04:43
Idehaza szerencsére rend van, a bírók teljesen függetlenek (Sorostól). Minden a legnagyobb rendben, a “csodacsatár” igazságügyi miniszterünk még csak meg sem említi soha, hogy hozzányúlna a rendszerhez. Mert az jól működik. (Hahaha!)
Orientál
2022-06-03 at 00:17
Hátha kacsingat a több 10 milliárdos eu-s pénz felé? Amit von der Leyenék nem akarnak a lengyeleknek odaadni.
Mekkelek
2022-06-03 at 00:04
Nincs itt mit csűrni csavarni, jelenleg európában az a ‘demokratikus’ működés, ami be van kötve a brüsszeli diktatórikus központba. Úgy néz ki Morawiecki eladja magát egy tál lencseért. A választói meg fogják büntetni.
na4
2022-06-02 at 22:20
Egy szót sem értek ebből a süketelésből.
Rolo
2022-06-02 at 21:44
Ez a hajó már elment… 😀
Ide kapcsolódó Mandiner írásból:
“Reformok az igazságszolgáltatásban Lengyelországban
Kiemelték ugyanakkor, hogy a reformoknak bizonyos kötelezettség-vállalásoknak kell megfelelniük. Ezek között szerepel, hogy a bírákkal szembeni valamennyi fegyelmi ügyet a jelenlegi fegyelmi tanácstól eltérő bíróságnak kell elbírálnia. A bírák nem vonhatók felelősségre azért, mert előzetes döntéshozatal iránti kérelmet nyújtanak be az Európai Unió Bíróságához határozataik ellenőrzéséért. A fegyelmi tanács korábbi határozatai által érintett valamennyi bírónak joga kell legyen ahhoz, hogy határozataikat független és pártatlan,
az uniós követelményeknek megfelelő bíróság vizsgálja felül”
Minek van egyáltalán bíróság a lengyeleknél? 😀
Ezek szerint bevált szokás,hogy mielőtt egy lengyel bíró döntést vagy határozatot hoz,megkérdezi a nagyon független 😀 ,ejus,szaros gyurka bírákat,hogy így jó lesz? 😀
Micsoda határokon átívelő demokrácia… 😀 😀
Na értem már hogy a csótány 🪳 és haverjai miért nincsenek még a börtönben!
“Kell még valamit mondanom ildikó…?” 😀 😀
G
2022-06-02 at 21:27
A lengyusznak kitömték a zsebét jó előre azt gyanítom!
Ez az igazsàg
2022-06-02 at 20:53
Lènyeg,hogy megkaptàtok a pènzt,az Ukrànoknak kūldött tankokèrt.
moliere
2022-06-02 at 20:51
Ez hogyan lesz kivitelezve? Lengyelország tövig leszpja sorost ukrajna ügyében, és ezért cserébe kirúghatja a soros bíróit? Ilyen alkukba a világistencsászársátán nem szokott belemenni egy szolgával.
És miért ne lenne szolga, aki úgy viselkedik, mint egy szolga? Miért viselkedne szolgaként egy szabad ember?
sanyó
2022-06-02 at 20:39
Akkor most mi van? Ennek ellenére is kapnak pénzt?
TS
2022-06-02 at 20:29
Akkor mégsem lesz zsé, hiába nyaltok az ukránoknak (akik a lengyeleket kiirtották Galíciából – nemcsak az izraelitákat!) Te faxfej!