„Gyomorforgató volt látni a Jobbik vezetőit és az »új-jobbikosokat« együtt vonulni a szemkilövető vezérekkel s a DK, az MSZP illetve az SZDSZ utódpártok tömegeivel az »egyesült ellenzék« szombati tüntetésén – azokon a budapesti utcákon, ahol a mostani pajtások (Gyurcsány, Bajnai) könnygázát szívtuk nyolc éven át a nemzeti ellenállásban” – írta Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselője a szombati tüntetésre reagálva.
A képviselőnő közleményében szánalmasnak nevezte azokat, akik nem ismerik el a vereséget, és új választást követelnek mindaddig, amíg nem ők nyernek. Megdöbbenését fejezte ki, hogy a korábban az Európai Egyesült Államok helyett a nemzetek Európáját programjába foglaló Jobbik demonstratívan részt vett egy olyan rendezvényen, ahol az Európai Unió himnuszát énekelték. Ennek kapcsán felidézte, hogy amikor a 2006. október 23-i véres események után pár nappal az Országgyűlés női tagjai meghallgatást tartottak az ötvenedik évfordulón történtekről, az SZDSZ egyik képviselőnője volt az, aki öntudatosan kioktatta a beszámolót tartó Morvai Krisztinát, hogy nem a Székely himnuszt, hanem az Európai Unió himnuszát kellett volna énekelniük.
Morvai erre hivatkozva hangsúlyozza a mostani közleményében, hogy az Európai Unió zászlaja és himnusza az Európai Egyesült Államok jelképei. Felhívta a figyelmet, hogy amikor a kommunizmus idején állva kellett hallgatni, illetve énekelni az Internacionálét és a szovjet himnuszt, akkor „nem tehettük meg, hogy tiltakozásképpen leüljünk”.
Most, amikor sajnos kezd elterjedni, hogy a legkülönbözőbb magyarországi rendezvényeket is az „Európai Unió himnuszával” zárják, megtehetjük, hogy ülve maradunk. Én ezzel eddig sajnos mindig egyedül maradtam (például konferenciákon, diplomaosztáson, más ünnepélyes alkalmakon), de remélem egyre többen teszünk majd hasonlóan – még mielőtt természetessé válik, hogy vigyázzba merevedünk az „új Internacionálé” hallatán, nagy örömöt szerezve ezzel a nemzeti függetlenségünk gyengítésére törekvőknek, az Európai Egyesült Államok híveinek.
Egyúttal azt kérte, hogy az EU zászlók által meghatározott utcai tömegrendezvényeken se jelenjenek meg a nemzeti érzelmű magyarok, amelyeken ráadásul tudható, hogy a Magyar himnusz után nem a Székely himnusz következik, hanem az EU himnusza.
MTI/OS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS