„Ez még csak a kezdet” – így kommentálta egy befolyásos szocialista forrásunk a PestiSrácok.hu-nak a napokban kirobbant offshore-botrányt, amelyben a világ számos potentátja mellett magyar politikusok is megdőltek. A korábban az MSZP pénzügyeire is rálátó informátorunk abban nem kívánt állást foglalni, hogy az ügyben már párttársa, a Tocsik-botrány főszereplője, volt pártpénztárnok, Boldvai László is érintett, ám azt leszögezte, a kincstárnoki pozícióból nem következik egyenesen, hogy valaki lop és törvénytelenségeket követ el.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Ismert, a német Süddeutsche Zeitung megszerezte több millió offshore cég titkos iratát, melyet a nemzetközi oknyomozó újságírókat tömörítő International Consortium of Investigative Journalists szervezettel közösen dolgozott fel 76 ország 320 újságírója. Kedd reggeli hír, hogy az 1994 és 1996 között a szocialisták pártpénztárnoki pozícióját is betöltő Boldvai László, az MSZP nógrádi szervezetét vezető politikus is érintett a felesége révén az offshore-ügyben. A Direkt36 információi alapján az Index azt írta, hogy Boldvai feleségének, Konti Csillának 2012 novemberében került a tulajdonába egy Szamoa szigetére bejegyzett offshore cég, amivel a gimnáziumi tanárnő egy bankszámlához is hozzájutott az egyik svájci banknál. A lap megjegyezte, cégvásárlás napján ugyanakkor más is történt: az új cég számlájára egyből egy 80 millió forintos összeget akartak utalni. Bár Boldvaiék nem válaszoltak a bankszámlával és a céggel kapcsolatos kérdésekre, a céges iratokból kiderül, hogy az offshore cégen több százmillió forint ment keresztül. Boldvai parlamenti képviselő volt akkoriban, amikor a felesége hozzájutott az offshore céghez. Boldvai egyébként parlamenti képviselő volt akkoriban, amikor a felesége hozzájutott az offshore céghez – írta a portál.
Az üggyel kapcsolatban egy, neve elhallgatását kérő, befolyásos, korábban a szocialisták pénzügyeire is rálátó MSZP-s forrás a PestiSrácok.hu-nak elmondta, Boldvai László most kirobbant ügyét ugyan nem szeretné kommentálni, de azt megjegyezte, az, hogy valaki pénztárnoki pozíciót tölt be, még nem egyenlő azzal, hogy saját szakállára lop és törvénytelenségeket követ el. Informátorunk elmondta, biztos abban, hogy a mostani kiszivárogtatás „csak a kezdet” és biztos benne, hogy nagyon sok név fog még előkerülni, hiszen a „világ ebbe az irányba halad”. Azt ugyanakkor megjegyezte, úgy gondolja, ez elsősorban természetesen nem magyar szereplőket fog érinteni, de bízik abban is, hogy már nem lesz több magyar vonatkozású politikai szála az offshore-botránynak. Forrásunk elmondta azt is, hogy noha őt személy szerint korábban sok támadás érte, attól nem tart, hogy vele kapcsolatban bármi is előkerülne.
A napvilágra került új információk fényében pikáns, hogy a Magyar Idők korábban arról írt, Tóbiás József elégedetlen Katona Tamás pártigazgató munkájával, ezért Boldvai Lászlóra bízná az MSZP pénzügyeinek rendbetételét. Az MSZP-s politikusról érdemes még megjegyezni, hogy a gyakorlatilag a Horn-kormány bukásához is vezetett Tocsik-ügybe is belekeveredett, igaz, a Legfelsőbb Bíróság 2003-ban hozott ítéletében végül felmentette a vádak alól. A politikus 2009-ben is reflektorfénybe került, amikor kiderült, hatalmas haciendát építtetett magának és családjának Salgótarjánban. A luxusvilla hasznos alapterülete az ezer négyzetmétert is meghaladja.
A nemzetközi botránynak fideszes szála is van, hiszen ugyancsak a Direkt36 írta meg, hogy a parlamentben Kecskemétet 16 éven keresztül képviselő Horváth Zsolt cége megtalálható a Mossack Fonseca nevű panamai ügyvédi iroda belső iratanyagában. A hvg.hu szerint Horváthnak hivatalos bevallása szerint nem volt megtakarítása, sem komoly üzleti tevékenysége, mégis 2013-ban tulajdonosa lett a Seychelles-szigeteken egy cégnek. Nem sokkal később, mikor 2014-ben befejezte képviselői tevékenységét, majd egy újabb cég tulajdonosa lett a szigeteken. A kiszivárgott iratok szerint egy játékfejlesztéssel foglalkozó vállalkozáshoz lehet köze.
Vezető kép: Boldvai László a 2014-es kampányban. MTI-fotó/Komka Péter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS