A jelek szerint nyugaton valamiért mindenki azt szeretné, ha mielőbb kirobbanna a harmadik világháború. Más magyarázat legalábbis nincs arra, hogy miért akarják egyre többen azt, hogy a NATO a fegyverrendszerek és a pénzügyi támogatások mellett élőerővel is ellássa az ukrán hadsereget. Ez ugyanis nem jelentene mást, mint nyílt háborút Oroszországgal. Legutóbb Nagy-Britannia vetette fel komolyan a lépés lehetőségét, ennek kapcsán pedig Tényi István közérdekű bejelentéssel fordult a miniszterelnökhöz és a Honvédelmi Minisztériumhoz.
Amint arra Tényi István Orbán Viktorhoz és a Honvédelmi Minisztériumhoz küldött közérdekű bejelentésében emlékeztetett, az Egyesült Királyság felkérte a NATO-szövetségeseket, hogy fontolják meg a szövetség expedíciós haderejének Ukrajnába küldését.
Az ukrán hadszíntéren a Kijev számára kedvezőtlen események miatt Nagy-Britannia felkérte a NATO-szövetségeseket, hogy fontolják meg a szövetség expedíciós haderejének Ukrajnába küldését, valamint repüléstilalmi övezet létrehozását a kijevi hatóságok által ellenőrzött terület felett, valamint a fegyverek és felszerelések szállításának növelését. Az orosz források a bejelentés kapcsán a fegyveres erők megelőző csapását sem tartják kizártnak. A királyság azt javasolja, hogy titokban nagy, jól manőverezhető NATO-erőket szállítsanak Ukrajnába Románia határ menti területeiről. A tervek szerint a NATO-erők kontingensét és a blokk egyes tagjainak hadseregeit Norvégia és Finnország területére telepítik, majd csapásokat hajtanának végre Oroszország északi régióinak stratégiai infrastrukturális létesítményei ellen.
A Bild oldalán megjelent német katonai jelentések is az eszkaláció egyre nagyobb lehetőségére utalnak. A nyilvánosságra került dokumentum részletez egy forgatókönyvet, amely röviden az alábbi lépéseket tartalmazza:
- Oroszország 2024 februárjában újabb mozgósítást rendel el, a megerősödött orosz haderő pedig 2024 nyarára győzelmet arat Ukrajnában.
- Moszkva ezt követően még ezen a nyáron hibrid hadviselés keretében lázadásokat szít a Balti államokban, majd az ott élő orosz kisebbség védelmére hivatkozva csapatokat vezényel a lengyel–litván határra.
- Ezt követően, az amerikai választásokkal egy időben Oroszország további mesterséges konfliktusok előidézésével destabilizálja a Suwałki-folyosót, majd az országra leselkedő veszélyekre hivatkozva további katonákat vezényelne a térségbe.
- Válaszként pedig a NATO is csapatokat küld a Suwałki-folyosóhoz, amelynek eredményeként félmillió katona fog egymással farkasszemet nézni.
A Bild hírére reagáltak Ben Hodges és Kevin Ryan nyugalmazott amerikai tábornokok is (előbbi korábban az Egyesült Államok haderejének európai parancsnoka volt), akik egyetértettek abban, hogy egy katonailag felkészületlen NATO magára vonhatja az orosz agressziót. Legutóbb Boris Pistorius német külügyminiszter szólalt fel a témában, aki szintén úgy látta, hogy „egy évtizeden belül” kirobbanhat a háború, Rob Bauer, a NATO katonai tanácsának elnöke pedig kijelentette, hogy a lakosságnak fel kell készülnie egy európai háborúra.
A fenti sajtótények fényében Tényi István közérdekű bejelentéssel fordult a miniszterelnökhöz, és a Honvédelmi Minisztériumhoz, amelyben a Védelmi Tanács rendkívüli ülésének összehívását is felvetette, a közvélemény informálásának érdekében.
Forrás: Tényi István közérdekű bejelentése; Fotó: MTI/EPA/Valda Kalnina
Facebook
Twitter
YouTube
RSS