Nem ismer aljasságot az amerikai liberális média, ha a republikánusok besározásáról van szó. Nem elég, hogy egy olyan ügyet szedtek elő a legfőbb ügyészi posztra jelölt Matt Gaetzről, amelyben még a Biden-féle igazságügyi minisztérium mondta ki ártatlannak, de egy hamvába holt bizottsági jelentés szivárgott ki a New York Timeshoz. Mindez annak ellenére történt, hogy a szerv titkosította a dokumentumot. Frissítés: időközben lemondott Matt Gaetz a jelöltségéről, vélhetően a médiapresszing miatt.
Jól ismert módon igyekeznek utolsó leheletükkel besározni Donald Trumpot és embereit januári beiktatásuk előtt. A leendő elnök ugyanis Matt Gaetz-et nevezte ki legfőbb ügyésznek, amely egyben a Szövetségi Igazságügyi Minisztérium (DOJ) vezetését is jelenti.
Igen ám, de ismét előszedték a szexuális bűncselekménnyel kapcsolatos vádakat Gaetz ellen, amelyben a Joe Biden-féle DOJ mondta ki ártatlannak a politikust még tavaly.
Most pedig hiába döntött szerdán a képviselőház etikai bizottsága a DOJ-vizsgálat dokumentumának, a Lawfare-jelentésnek a kiadása ellen, az mégis kiszivárgott a The New York Timeshoz, mindössze két órával a döntést követően, és a lap a riportban a jelentés megszerkesztett változatát tette közzé.
Vagyis nagyon hamar, akár fél órával a döntést követően jutott el a laphoz az anyag a tárca egyik munkatársától. A liberális médium pedig kész tényként írta le a jelentésben foglaltakat úgy, hogy még egyszer hangsúlyozva, ejtették a vádakat az ügyben, és azáltal, hogy Gaetz lemondott a képviselői mandátumáról, a bizottsági jelentés elvesztette érvényét.
Az ügy előzménye, hogy két nő azt nyilatkozta az AP hírügynökségnek, hogy Gaetz fizetett nekik szexuális szolgáltatásokért, de egy 17 éves fiúval is látták a republikánus politikust. Ellene végül nem történt vádemelés, sőt a Biden-féle igazságügyi minisztérium 2023 februárjában felmentette a republikánus politikust és ejtette a vádakat ellene.
Ám amióta Trump Gaetz-et jelölte ki legfőbb ügyésznek, a képviselőház demokrata fele minden erejét annak szenteli, hogy lejárassa a republikánus politikust azzal, hogy etikai bizottsági jelentéseket ír, hiába nincs érvényük.
„Azt nem akarhatjuk, hogy a képviselőház etikai bizottsága minden erőforrását és jogkörét felhasználva magánszemélyek után menjen, Matt Gaetz esete ugyanis ilyen”
– mondta Mike Johnson, a képviselőház republikánus elnöke. Markwayne Mullin republikánus szenátor viszont az NBC News-nak már azt mondta, hogy a jelentést legalább a szenátorokkal meg kell osztani, mert ők fognak szavazni Gaetz legfőbb ügyészi jelölésének megerősítéséről.
A demokrata sajtó természetesen rárepült a témára úgy, hogy a New York Times mellett a CNN is kész tényként kezeli Gaetz ügyét. Utóbbi meg is kérdezte Trumpot, hogy átgondolja-e Gaetz jelölését, miután kiderült „az ügye”. Az elnök pedig következetesen nemmel felel ezekre a kérdésekre.
Vagyis úgy tűnik, nem tanulnak saját hibáikból a demokraták. Láttuk, hogy mi lett a Donald Trump elleni bírósági citálásokból. Ha így megy tovább, nagy győzelmet arathatnak a republikánusok a 2028-as amerikai választáson is. (Végül a demokraták elérték céljukat, lemondott Matt Geatz a jelöltségtől.)
Frissítés: visszamondta főügyészi jelöltségét Matt Gaetz
Matt Gaetz végül magyar idő szerint este fél 7 körül bejelentette, hogy
visszalép az igazságügyi miniszterjelöltségtől,
mert “elvonta a figyelmet” az ellene folyó vádörvény a valós munkától.
„Bár a lendület erős volt, egyértelmű, hogy a jelöltségem méltánytalanul vált figyelemeltereléssé a Trump/Vance-váltás jövőbeli munkáját illetően. Nincs vesztegetnivaló idő egy feleslegesen elhúzódó washingtoni dulakodásra, ezért lemondok a főügyészi jelöltségről. Trump igazságügyi minisztériumának a helyén kell lennie és készen kell állnia már az első napon”
– mondta Gaetz.
Fotó: MTI/EPA/Shawn Thew
Facebook
Twitter
YouTube
RSS