A Gestapo és a nyilasok üldözési listájának első helyén szerepelt Bethlen István gróf, aki mégis a szovjet megszállók börtönkórházában halt meg, a Gulág felé félúton. A Trianon utáni Magyarországot talpra állító exminiszterelnök, Horthy Miklós bizalmas tanácsadója utolsó, tragikus éveiről Stefka István, a PestiSrácok.hu lapigazgatója rendezett kreatív dokumentumfilmet, amit múlt szombaton mutatták be a József Attila Színházban. Az üldözött Bethlen a Színházak Éjszakája rendezvénysorozatba illesztett premierjét főszerkesztőnk, Huth Gergely nyitotta meg, telt ház előtt. A vetítés után a kreatív dokumentumfilm dramaturgját, Csurka Dórát, Nemcsák Károlyt, a József Attila Színház igazgatóját és Stefka István szólaltattuk meg, nézze meg a videótudósításunkat!
Aki lemaradt a premierről ne csüggedjen, ma, szeptember 19-én kedden, 18 órakor a Polgárok Házában (1089 Budpest, Visi Imre utca 6 alatt) ismételten levetítik a filmet. A film producere és rendezője, Stefka István ezt követően Máthé Áronnal, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága alelnökével beszélget Bethlenről, a korszakról és a napjainkban zajló kegyeletsértő politikai akciókról.
A Gulágra elhurcolt nyolcszázezer magyar emlékére készült film felvillantja a kiemelkedő politikus, államférfi életének utolsó éveit, aki Trianon után menti az országot az összeomlástól, és aki a második világháború alatt a nácizmus és a kommunizmus elleni szerepvállalásában is kockára teszi az életét. A dokumentumfilmben feltárul gróf Bethlen István egykori miniszterelnök személyes sorsa, egy olyan igaz magyar áldozata, aki ember tudott maradni az embertelenség idején.
A videót készítette: Tihanyi Rita és Ambrus Petra
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS