Kulcsfontosságú információk vizsgálata maradt el a tizenöt évvel ezelőtt kivégzett bróker, Reichardt Ignác megölése után indult nyomozásban – értesült rendőrségi forrásból a PestiSrácok.hu. A márciusban leporolt, a napokban október végéig meghosszabbított nyomozás informátorunk szerint korábban azért is zárulhatott eredménytelenül, mert az akkori magas rangú rendőri vezetők szándékosan próbálták hátráltatni a gyilkosság felderítését.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A Fővárosi Főügyészség október 27-ig meghosszabbította a London Brókerház egykori tulajdonosa, Reichardt Ignác ellen elkövetett gyilkosság nyomozását – értesült a PestiSrácok.hu Bagoly Bettinától, a főügyészség szóvivőjétől. A jelenleg is ismeretlen tettes ellen zajló nyomozást még márciusban rendelték el újra, miután esély nyílt arra, hogy kiderüljön, kinek, vagy kiknek állt érdekében a London Bróker volt tulajdonosának megöletése.
Az alkukötés előtt lőtték szitává
A brókergyilkosság kapcsán néhány hónapja megírtuk, hogy információink szerint a bróker éppen a halála előtt azt tervezte, hogy mindent kipakol volt üzlettársairól, a Buda-Cash brókercég alapítójáról, Kovács Tiborról, Rózsa Ferencről, valamint a Simon-Welsz ügyben hírhedté vált MagNet Bank igazgatóságának elnökéről, Fáy Zsoltról. Úgy tudjuk, hogy Rechardt a meggyilkolása előtt néhány hónappal besétált a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztályára és közölte, „van egy nagy dobása”, mivel saját cégénél, a London Brókernél piramisjáték és sikkasztások zajlanak. Beszélt arról is, hogy a kétes ügyletekről maga is tudott, sőt, részt is vett azokban, de kérte kihallgatóját, hogy az általa elmondott információkért cserébe együttműködő gyanúsítottként vehessen részt a további eljárásban. Az alku végül nem köttetett meg, mert Reichardtot 2000. január 14-én saját háza előtt, terepjárójában, egy ismeretlen bérgyilkos agyonlőtte.
A legfontosabb információk vizsgálata maradt el
A gyilkosság után ugyan több szálon is nyomoztak, ám információink szerint a legfontosabb, a gyilkosságra leginkább indítékul szolgáló vonal, Reichardt alkukötési kezdeményezése kimaradt a nyomozásból. Az ügyre rálátó forrásunk szerint a BRFK Gazdaságvédelmi Főosztálynak a Reichardt-meghallgatásról szóló jelentést mindenképp el kellett volna juttatnia az emberölés után a brókergyilkosságon nyomozó BRFK Életvédelmi Alosztályához, vagy pedig a szervezett bűnözéssel kapcsolatban információkat összegyűjtő Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központhoz. Ez azonban, úgy tudjuk, elmaradt. Egy másik, a nyomozást szintén ismerő forrásunk ugyanakkor annak adott hangot, hogy a Reichardt kihallgatását rögzítő jelentés lehetséges, hogy eljutott a gyilkosságiakhoz, ám ezzel az információval akkor nem foglalkoztak.
Magas rangú rendőri vezetők akadályozták a nyomozást?
Ennek kapcsán állította azt rendőrségi informátorunk, hogy valamiért a brókergyilkosságnak a nyomozását tompítani, hátráltatni próbálták akkori magas rangú rendőri vezetők. Példaként említette, hogy az ügyben túlságosan rövid ideig nyomoztak, ráadásul a Reichardt-nyomozócsoport létszámát nagyon gyorsan le is csökkentették, annak ellenére, hogy hasonlóan az 1998-ban lelőtt Fenyő János médiacézárhoz, Reichardt Ignác sem bűnöző volt, hanem egy társadalmilag elismert személy. Korábbi értesüléseink szerint a néhány hónapja leporolt „döglött ügy” mostani nyomozásában már egyértelműen Reichardt volt üzlettársai vannak célkeresztben és a hatóságok olyan adatok birtokába jutottak, hogy a férfi haragosai az olajos alvilág segítségével likvidálhatták a brókerház kipakolni készülő egykori tulajdonosát.
A szolgálatok is figyelhették a brókert
Úgy tudjuk, hogy Recihardt és az általa tulajdonolt London Bróker nem csak a rendőrség, hanem a titkosszolgálatok érdeklődését is felkeltette, ezért nem kizárt, hogy több akta is porosodhat Reichardtról és egykori cégéről a szolgálatoknál. Az persze kérdés, hogy ezeket a dokumentumokat felhasználták-e a nyomozásban. Forrásunk ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy ha a nyomozók bármilyen ügyben a szolgálatokhoz fordulnak információkért, nincs garancia arra, hogy azokat meg is kapják. Informátorunk e vonatkozásban megemlítette, hogy például még a rendszerváltás előtt volt olyan gyilkosság, amelyről tudtak a szolgálatok, a rendőrség mégsem kapott tőlük semmilyen segítséget.
Címlapfotó: Hír24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS