Az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete, Samantha Power az antiszemitizmusról szóló második ENSZ-találkozón kifejtette, hogy kiemelt veszélyforrásként tartja számon Magyarországot. A nagykövet asszony egyenlőségjelet vont a zsidógyűlölet és minden más kisebbséget érintő ellenszenv között, mivel szerinte akik a zsidókat bántják, azok másokat is bántanak, és erre remek példa a magyar kormány, Bayer Zsolt és Hóman Bálint. Azt sajnos elfelejtette említeni, hogy 2002-ben még az amerikai hadsereg bevetését szorgalmazta a palesztinok védelmében, és természetesen Izrael ellenében.
„Az antiszemitizmus létezik, és tagadhatatlan, hogy a világ néhány pontján a helyzet folyamatosan romlik.” – jelentette ki Samantha Power, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete a New Yorkban tartott világtalálkozón, majd egy huszáros vágással rá is tért a lényegre, vagyis arra, hogy Magyarország kiemelt veszélyforrás a zsidókra és minden egyéb kisebbségre nézve. Példaként a magyar kormány migránsellenes politikáját, Bayer Zsoltot, az erősödő Jobbikot és Hóman Bálintot hozta fel. A dolog szépséghibája, hogy 2002-ben éppen ő volt az, aki ellenezte Izrael szövetségesi támogatását. Harry Kreislerrel, a Berkeley Egyetemen készült interjúban kifejtette, hogy ő bizony a palesztinok oldalán sorakoztatná fel az amerikai hadsereget, valamint a zsidó állam helyett inkább a másik oldalba fektetne be dollármilliárdokat.
Ez azt jelentené, hogy feláldozunk, vagy inkább befektetünk dollármilliárdokat abba, hogy ne az izraeli hadsereget erősítsük, hanem inkább felépítsük az új palesztin államot. A több milliárd dolláros befektetésbe szerintem egy komoly méretű védelmi erő felállítása is beletartozik.
2003-ban folytatódtak az Izrael-ellenes kijelentései, az ellen tiltakozott, hogy a The New York Times bagatellizálta, sőt részben kétségbe vonta az izraeli hadsereg által a ciszjordániai Dzsenín városban elkövetett „háborús bűncselekményeket”, ezzel a még jobban magára haragítva a zsidó szervezeteket. „Megdöbbentett, mikor megláttam a főcímet az azt követő Human Rights Watch jelentésről, amely arról szólt, hogy nem történt mészárlás Dzsenínben, de sok más háborús bűn igen. Érdekelne, hogy miért nem lehetett az izraeli háborús bűnöket a főcímbe rakni, a nem megtörtént mészárlást pedig a második bekezdésbe?” Samantha Power a növekvő antiszemitizmusért (melyet egyébként hivatalos félállami propagandaként kizárólag a palesztinok szervezetek és a törekvéseikkel szimpatizáló muszlim államok használnak) 2008 környékén kezdett el aggódni. Éppen abban az évben, amikor le kellett mondani Obama elnök tanácsadói pozíciójáról, mert a választási kampány során Hillary Clintont szörnyetegnek nevezte. Bár ez sem segített abban, hogy 2013-ban az amerikai zsidó szervezetek fölszólították Barack Obama elnököt, hogy eszébe ne jusson kinevezni Samantha Powert az Egyesült Államok ENSZ-nagykövetévé, mivel a múltban éles kirohanásokat intézett a zsidó állam ellen, alapot nyújtva ezzel a világban növekvő antiszemitizmushoz.
A címlapon Samantha Power látható, az AP fotóján.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS