A magyar álláspont az, hogy ennek a konfliktusnak nincs megoldása a harctéren, ezért vissza kell venni a katonáktól az események irányítását, jöjjön megint a diplomácia, tárgyaljanak a politikusok, legyen tűzszünet és közben induljanak meg a béketárgyalások – foglalta össze a Kossuth Rádiónak adott interjújában hazánk álláspontját Orbán Viktor. A miniszterelnök aggasztónak nevezte, hogy két atom nagyhatalom urán tartalmú lőszereket akar bevetni Magyarország szomszédjában. A kötelező migrációs kvóta kapcsán pedig kijelentette: “a németek csináljanak olyan migránspolitikát, amilyet akarnak, az az ő hazájuk, úgy kísérleteznek vele, ahogy jónak látják. Ez meg a mi hazánk, Nem akarunk vele kísérletezni!
A háborús helyzet egyre súlyosabb, sok a kiszámíthatatlan elem,ilyenkor a Magyarország biztonságáért felelős szervezeteknek és vezetőknek folyamatosan készenlétben kell állniuk – fogalmazott a Kossuth Rádiónak adott interjújában Orbán Viktor, kiemelve, amit meg lehet tenni az ország biztonságának érdekében, azt a kormány megtette. A miniszterelnök ugyanakkor úgy vélte, a diplomáciai esélyek nem szárnyalóak, Európában háborús pszichózis uralkodik, a többségi álláspont az, hogy ezt a háborút le lehet zárni a harctéren.
A magyar álláspont az, hogy ennek a konfliktusnak nincs megoldása a harctéren. Vissza kell venni a katonáktól az események irányítását, jöjjön megint a diplomácia, tárgyaljanak a politikusok, legyen tűzszünet és közben induljanak meg a béketárgyalások
-hangsúlyozta. A miniszterelnök kiemelte, a helyzet súlyosságát mutatja leginkább, hogy az amerikai elnök szerint nincs abban kivetnivaló, hogyha Ukrajna urántartalmú lőszereket kap az Egyesült Államoktól. Az orosz elnök erre pedig úgy reagált, hogy “amilyen adjon Isten, olyan, a fogadj Isten”.
Két atom nagyhatalom urán tartalmú lőszereket akar bevetni Magyarország szomszédjában
-összegezte a helyzetet Orbán Viktor. Megjegyezte, a NATO-főtitkár pedig arról beszél, hogy a fegyvertámogatás változást hoz a harctéren, tehát arra ösztönözte a tagállamokat, hogy folytassák Ukrajna fegyverkezését.
A NATO és hazánk álláspontja van átfedésben, szemben a háborúpártiakkal
A miniszterelnök megjegyezte, a NATO eddig nemcsak, hogy óvatos volt, hanem lényegében annak álláspontja egybeesett a magyaréval.A NATO úgy döntött, hogy nem vesz részt ebben a katonai konfliktusban.
Ami történik, fegyverszállítás, információátadás, az ukránok katonai támogatása, az mind tagállami hatáskörben megszületett döntés. Tehát ma igazából a magyar álláspont és a NATO álláspont van egymással átfedésben és ettől tér el az összes többi háborút támogató államnak az álláspontja, akik messze túlfutnak a NATO álláspontján
-jelentette ki. Úgy vélte, a Nyugat azt gondolta, hogy katonai értelemben le lehet győzni úgy az oroszokat, hogy az ukrán katonák harcolnak, a nyugati katonák nem avatkoznak be. Véleménye szerint ez azonban ez egy rosszul kalibrált, rosszul felmért, elhibázott stratégia volt, mert a háború folytatódik, egyre mélyül és szélesedik.
Trumpot azért támadja a Soros-birodalom, mert elhozhatná a békét
A miniszterelnök kitért arra, hogy Soros György legfrissebb írásában fényes ukrán győzelemről, a Krím visszafoglalásáról ír. Mint kiemelte, Soros György egy háborús spekuláns,
aki hatalmas emberi veszteségek árán reméli, hogy anyagi előnyhöz juthat.
Kiemelte, hogy Sorossal és a háborúpártiakkal szemben a béketábornak lesz igaza, Magyarország jó oldalon áll erkölcsi és gazdasági szempontból is.
Biztos vagyok benne, hogy a végén, akár néhány hónapon belül bekövetkezhet, hogy a a békepártiaknak a véleménye válik általánossá, de legalábbis többségivé
-hangsúlyozta a miniszterelnök, aki ugyanakkor aggasztó hírnek nevezte Donald Trump amerikai elnök bebörtönzését. Orbán Viktor szerint a Soros-birodalom amerikai ága gőzerővel támadja Donald Trumpot és mindent megtesz annak érdekében, hogy megakadályozza az elnökké való megválasztását, mert az felgyorsítaná a békefolyamatokat.
A kormány intézkedései letörik az inflációt
Az inflációról szólva Orbán Viktor elmondta, Európában talán senki nem kényszerül importálni fogyasztásának nagyobb arányában energiát, mint éppen Magyarország. Ennek köszönhető, hogy a háború miatt megugró infláció hazánkban kiugróan magas. A kormány ennek ellenére azt vállalta, hogy ennek az évnek a végére az inflációnak egy számjegyűnek kell lennie, ezért került bevezetésre számos intézkedés, amelynek antiinflációs hatása van.
A dolog lényege, hogy az egészből végül is Magyarország úgy jöjjön ki, hogy az év végére az infláció nem lehet 10 százalék fölött
-jelentette ki a miniszterelnök, kiemelve a jövő évi költségvetést is így tervezték.
Maradjanak itthon a megtakarítások
A miniszterelnök arról is szólt, háborús időkben védelmi költségvetésre van szükség, amely garantálja az ország biztonságát, megvédi a családokat, a nyugdíjakat, a munkahelyeket.
Olyan intézkedéseket hoztunk, amellyel arra akarjuk rávenni az embereket, hogy a banki megtakarítások helyett az állampapír és a kincstárjegy irányába tereljék, mozdítsák el a pénzüket, és ezért magas kamatot kínálunk az állampapírok után, és egy adót vetünk ki a nem államkincstári, hanem banki jellegű megtakarításokra
-emelte ki, hozzátéve, most szüksége van az országnak arra, hogy a megtakarításukat államkötvényben vagy kincstárjegyben tartsák.
Kitért arra, a benzin jövedéki adójának emelése Brüsszel elvárása volt, amelynek lényege, hogy zöld környezetvédelmi szempontokra hivatkozva drágábbá teszik az üzemanyagot, hátha az emberek kevesebbet fogyasztanak. Magyarország eddig alacsonyabban tartotta az adót, de ez a haladék lejárt. Miután a gazdaságot ez mind gyengíti, a Brüsszel által kikényszerített döntések ellensúlyozására gazdaságvédelmi akciótervet készített a kormány. Erről Gulyás Gergely kancelláriaminiszter fog beszámolni várhatóan a jövő héten.
Magyarország a magyarok hazája, nem akarunk vele kísérletezni
Az interjúban végül szóba került az a brüsszeli döntés, miszerint hogyha egy tagállam nem akar migránsokat befogadni, akkor fejenként ilyen nagyjából 8 millió forint megfizetésével kiválthatja ezt. A miniszterelnök szerint ez elfogadhatatlan, a döntés ellen Magyarország és Lengyelország nyíltan tiltakozott, de több más tagország is “puha nemet mondott”.
Az elmúlt években lépésről lépésre haladva úgy éreztem, hogy sikerül teret nyitnunk a józan ész előtt, és át tudjuk fordítani a brüsszeli döntéshozók figyelmét a kötelező szétosztási migránskvótáról a határvédelemre. Mert nem úgy kell megoldani ezt a helyzetet, hogy szétosztjuk a migránsokat, hanem úgy, hogy megvédjük Európa külső határait
-fogalmazott Orbán Viktor, kiemelve, erre olyan puccsszerű döntés született, amely ráadásul azt is tartalmazza, hogy Brüsszel döntheti el, mennyi migránst fogadjon be Magyarország.
Úgy gondolják, hogy Németországban élő migránsokat, akik nem akarnak Magyarországra jönni, berakják vagonokba és áthurcolják őket hozzánk, itt meg kirakják, és még itt fogjuk őket tartani? Ezeket elgondolni is rendkívül életszerűtlen és ellentétben van az emberi természettel meg a humánummal
-jelentette ki. Hozzátette, van összefüggés aközött, hogy éppen a napokban adta át Soros György a birodalmának irányítását a fia számára, aki kijelentette, hogy direktebben akar politizálni.
Azt is mondhatnám, hogy a Soros-birodalom visszavágott, és egy puccsszerű, nagyon gyors döntéssel lenyomták az európaiak többségének a torkán ezt a kötelező migránskvótát, amit nem áll szándékunkban végrehajtani
-hangsúlyozta. A miniszterelnök úgy fogalmazott,
mindenki látta, hogy a német migrációs politika sikertelen volt, miután ők nem oldották meg, mi mosolyogva kellene befogadjuk a migánsokat, amelynek óriási biztonsági kockázata van.
Orbán Viktor kijelentette,
a németek csináljanak olyan migránspolitikát, amilyet akarnak, az az ő hazájuk. Úgy kísérleteznek vele, ahogy jónak látják. Ez meg a mi hazánk, Magyarország a magyarok hazája. Nem akarunk vele kísérletezni. Csak azt kérjük a brüsszeliektől, hogy ne akarják megmondani Magyarországnak, hogy mi itt magyarok, kikkel éljünk együtt.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS