Orbán Viktorra és Pintér Sándorra hivatkozva több embert is átvert az a nő, aki magát kutató orvosnak adta ki – tudta meg a PestiSrácok.hu. A csalással, kuruzslással és közokirat-hamisítással meggyanúsított asszony természetesen nem állt semmilyen kapcsolatban a miniszterelnökkel és a belügyminiszterrel.
Gyógyulást ígért többeknek egy magát kutató orvosnak kiadó asszony a Budapesti Rendőr-főkapitányság XVII. Kerületi Rendőrkapitányság nyomozásának adatai szerint – írta meg a napokban a police.hu. A feljelentés alapján a nő vidéki településeken keresett fel embereket, tizenötezer forint körüli összegért ujjbegyből vérmintát vett, amit állítólag egy oslói laboratóriumba küldött elemzésre. A teszteredmények alapján teljes géntérképet és egyéni gyógymódot ígért, további tizenháromezer forintért pedig gyógyhatásúnak mondott készítményeket is adott.
A közlemény szerint
a fővárosi rendőrök megállapították, hogy a nő által bemutatott orvosi diploma hamis. A 48 éves asszonyt 2021. április 24-én előállították a XVII. Kerületi Rendőrkapitányságra, ahol kuruzslás, közokirat-hamisítás bűntett és csalás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki
– olvasható a közleményben. Információink szerint a nő azért tudta könnyen rászedni áldozatait, mert befolyásos gazdasági szereplőkre, illetve politikusokra hivatkozott, például Orbán Viktor miniszterelnökre és Pintér Sándor belügyminiszterre, akikkel természetesen semmilyen kapcsolatban nem állt.
Ide tartozik, hogy már működik a Nemzeti Védelmi Szolgálat új főosztálya, az Egészségügyi Szolgáltatók Védelmi Főosztálya, így március 1-jétől megbízhatósági vizsgálatokat is végrehajthatnak a hálapénzt követelő orvosok esetében. Az NVSZ vezetője, Bolcsik Zoltán éppen ma beszélt arról a Magyar Nemzetnek, hogy ha valaki a hivatásának, esküjének megfelelve végzi a munkáját, akkor nem kell tartania a Nemzeti Védelmi Szolgálat által folytatott, úgynevezett megbízhatósági vizsgálatok megállapításaitól. Bolcsik Zoltán reagált azokra a valótlan híresztelésekre is, amelyek szerint a kormány lehallgattatja, megfigyelteti az egészségügyi dolgozókat, holott a szolgálat tevékenységét lehetővé tévő törvény épp az ágazatban sok évtizede meglévő korrupció visszaszorítását célozta meg. Az altábornagy hozzátette: a hatályos szabályozás szerint a megbízhatósági vizsgálatban titkos információgyűjtés folytatható, és az alkalmazni kívánt eszközöket a vizsgálat tervének tartalmaznia kell, de bírói engedélyhez kötött titkosszolgálati eszközök nem alkalmazhatók, így a vizsgált személy telefonját, lakását nem lehet lehallgatni, titkos kutatás, vagy számítógépes eszköz átkutatása nem végezhető. A teljes interjút itt olvashatják el.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS