Pesti Srácok

Pegasus-ügy: az Amnesty International már magyarázkodik

null

Az Amnesty izraeli lerakata tegnapelőtt nyilatkozatot tett közzé, miszerint az Amnesty soha nem állította, hogy az 50 ezres listájukon szereplő személyeket lehallgatták volna, vagy hogy a listának köze lett volna az NSO nevű izraeli céghez. Ha a nemzetközi sajtó erről mást írt, arról ők nem tehetnek. A nemzetközi sajtó ingerküszöbét nem érte el a hír, Magyarországon csak a Neokohn portál írt róla.

A Calcalist nevű izraeli oldalon tegnap jelent meg a magyarázkodás:

Az indiai sajtó is értelmezi az Amnesty közleményét, hiszen ott talán még a nálunk tapasztalhatónál is élesebb politikai támadások érték a kormányt a gyanúsítás miatt.

PestiSracok facebook image

A republicworld nevű indiai portál így idézi az Amnestyt:

Az izraeli újságírót megkérdezték, hogy akkor most kapcsolódik-e a lista az NSO-hoz vagy nem. Azt válaszolta, hogy "kapcsolódik, de nem közvetlenül. De a listán vannak emberek, akiket megfigyeltek a Pegasusszal.” Az Amnesty emiatt tegnap újabb nyilatkozatot adott ki:

Egyetlen nem indiai vagy magyar portálként a yahoo.com is beszámol az ügyről, és az Amnesty szavahihetőségének súlyos megrendülését látja az egy napon belüli 180 fokos fordulatban.

Milyen lista a lista?

Próbáljuk meg értelmezni: „ez olyan számok listája, amelyek az NSO ügyfelei számára érdekesek lehetnek”. Ez mit jelent? Valakit vagy megfigyelnek, lehallgatnak, vagy nem. Olyan nincs, hogy valaki „érdekes” egy kormány vagy titkosszolgálata számára, emiatt felveszik az érdekes személyek listájára, majd nem történik semmi. Egyáltalán, hogyan lehet egy listára összegyűjteni a kormányok számára „érdekes” telefonszámokat?! Végigkérdezték őket?

Tehát: az izraeli Amnesty szerint nem feltétlenül kapcsolódnak az NSO-hoz az adatok, a nemzetközi központ szerint mégis. Azonban abban egyetértenek, hogy semmi bizonyíték nincsen a lehallgatásukra azokon a készülékeken kívül, amelyeket megvizsgáltak. Az izraeli oldal szerint 67 készüléket vizsgáltak meg és 37-en találták meg a kémprogram nyomait. A magyar sajtó szerint csak 23 ilyen készülék van…

Tudjuk, hogy Magyarországról összesen öt készüléket – Panyi Szabolcsét, Szabó Andrásét és három ismeretlen politikusét vizsgálták meg, és abból a két újságíróét és egy ismeretlenét találták fertőzöttnek. Ebben nincs vita. Aki ezek után azt állítja, hogy Magyarországon háromnál több ember vagy a világon 37 embernél több személynek a Pegasusszal történő lehallgatására van bizonyíték, vagy hogy az 50 ezres listának bármilyen értelmet lehet tulajdonítani, az rosszhiszemű hazudozó.

Mellesleg valódi bizonyíték ezekre sincs, hiszen egyedül az Amnesty szava lenne a garancia arra, hogy tényleg ezeken a készülékeken találták meg a kémprogram nyomait, vagy hogy az 50 ezres lista az „érdekes személyek” listája. A Citizen Lab nevű kanadai kutatóintézet csak az eljárást auditálta, de sem a készülékeket sem a listát nem látta. Az Amnesty szavahihetőségéről csak annyit, hogy jogellenesnek nevezte a biztonságos országból iratok nélkül, illegálisan a határon átjutó „menedékkérők” olyan „fogvatartását”, amikor Szerbia felé szabadon távozhattak.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.