Nem tudott élni sem a jobb játékával, sem a tizenegyes által megkapott eséllyel Peru válogatottja, amely végül hiába nőtt mezőnyben a dánok fölé, hiába diktált őrült iramot, vereséggel jött le a pályáról a C csoport második meccsén. A dánok viszont sokkal kevesebb helyzetből is begyűjtötték a három pontot, felzárkózva a pontversenyben a franciákhoz az igen kiegyenlítettnek ígérkező kvartettben.
Jó kis kiegyenlített meccset kezdett egymással az amúgy eléggé hasznavehetetlen világranglistán éppen egymást követő két csapat. Ahogy telt az idő, egyre inkább a világbajnokságra 1982 után visszatérő peruiak tűntek úgy, mint akiknek elképzelésük is van, miként fogják megnyerni az összecsapást, de azért róluk sem lehetett kijelenteni, hogy ellentmondást nem tűrően erőltetnék rá az akaratukat a dánokra. A viszonylag eseménytelen meccsen többször volt bennük a gólszerzés lehetősége, mint az európai csapatban, végül pedig
a videóbírónak köszönhetően olyan esélyt kaptak erre, amelynél nagyobbat nem lehet.
Ugyan nem tűnt szándékosnak, de Poulsen kétségtelenül buktatta Cuevát a tizenhatoson belül, a bíró pedig előbb továbbot intett, majd a visszajátszás megnézése után mégiscsak befújta a büntetőt. Maga Cueva állt oda végrehajtónak, és a nekifutása közben lejtett tétova tánclépéseiből sejteni lehetett, hogy ez a tizenegyes hasonló sorsra jut majd, mint az olasz Zaza legendás büntetője a két évvel ezelőtti Európa-bajnokságon. És igen, ugyanaz lett: Cueva pont úgy kilőtte az égbe. Ez volt a nap második kihagyott büntetője a két értékesített mellett; az viszont az eddigi sok tizenegyesből nyilvánvaló, hogy a videóbíró rendet tesz a múlthoz képest.
Ugyanazt a mezőnyfölényt és valamivel agilisebb támadást hozta ki magával az öltözőből a második félidőre is Peru, de egyik lehetőségével sem ment semmire. Ellenben Yussuf Poulsen (művésznevén Yurary) úgy gondolta az 59. percben, hogy
ha már akad egy dán helyzet, ő azt bizony be is lövi.
Ezzel hozta igazán kínos helyzetbe a peruiakat, akik magasabb fokozatba kapcsoltak, és innentől kezdve még sűrűbben hagytak ki egyre elképesztőbb helyzeteket. Guerrero előbb fejjel, majd közelről sarokkal(!) próbálkozott, majd Farfan bombázott ajtó-ablak helyzetben a dán kapus lábára. Ezt a dán kapust mellesleg ugyanúgy Schmeichelnek hívják, ahogy az 1998-as világbajnokság dán csapatának hálóőrét, csak éppen nem Peter Schmeichel, hanem az ő fia, Kasper Schmeichel. Miközben az őrült rohanásba kezdő Peru minden energiáját mozgósította, hogy legalább az egy pontot megszerezze egy olyan meccsen, amelyen egyértelműen jobb az ellenfelénél, a dánok előtt is akadt két nagy lehetőség – így a másik kapuban Gallese is bemutathatta a tudását.
PERU–DÁNIA 0:1 (0:0)
Szaranszk, 40 500 néző, vezette: Bakary Gassama (gambiai)
gólszerző: Yurary (59.)
sárga lap: Tapia – Delaney, Yurary
Dánia: Schmeichel – Dalsgaard, Christensen (Jörgensen, 81.), Kjaer, Larsen – Kvist (Schone, 35.), Eriksen, Delaney – Yurary, Jörgensen, Sisto (Braithwaite, 67.)
Peru: Gallese – Advíncula, Ramos, Rodríguez, Trauco – Tapia (Aquino, 87.), Yotún – Carrillo, Cueva, Flores (Guerrero, 62.) – Farfán (Ruidíaz, 85.)
A program elkészültét a Tippmix forgalmazója, a Szerencsejáték Zrt. támogatta.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS