Portik Tamás megszerezte a rá több leszámolásos ügyben is vallomást tevő, szigorúan védett tanú fényképét, amit a ma meghallgatott tanúknak is megmutatott, hogy igazolják, a nőt soha nem látták vele egy társaságban. Portiktól ez azért volt merész húzás, mert egykori titkárnőjének arcát az alvilági leszámolások tárgyalásain éppen a biztonsága érdekében nem mutathatták.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A Portik Tamás fémjelezte Művészinas étterem egykori alkalmazottainak meghallgatásával, valamint iratismertetéssel folytatódott a Prisztás-gyilkosság megismételt elsőfokú tárgyalása pénteken a Fővárosi Törvényszéken. A védelem azért idéztette be a belvárosi étterem volt munkatársait, hogy bebizonyítsák, az 1996-os emberölés és más, Portikot érintő leszámolások legfontosabb koronatanúja hazudik, amikor azt állítja, hogy bizalmas viszonyban volt a vádlottal. A védett tanú vallomásában ugyanis arról beszélt, hogy törzsvendégként gyakran járt be Portikkal az étterembe, ráadásul azt is állította, hogy az Energol-vezér több gyilkosságra, köztük Prisztás lelövésére is ott adott utasítást.
Védője vitte be a börtönbe a fotót
A bíróságon Portik a különösen védett és szigorúan őrzött tanú fényképét a kezében lobogtatta, amit a tárgyaláson jelenlévőknek, valamint a Művészinas étterem egykori munkatársainak is megmutatott, de a tanúk nem ismerték a nőt. Az Energol-vezér bírói kérdésre elmondta, ügyvédje vitte be a börtönbe neki a fotót, de arról nem beszélt, hogy védőjéhez ki juttatta el azt. Portik annyit közölt csupán, hogy a hölgy fényképével „tele van az internet”. A vádlott akciója azért volt merész, mivel a 2-es számmal jelzett tanú az alvilági leszámolások tárgyalásain biztonsági okokból zárt láncú videórendszeren keresztül tett vallomást, de a képernyőt egy digitális trükk segítségével eltorzították. A tanúk megemlítették, nem tudnak arról, hogy az elsőrendű vádlott vitában állt volna a későbbi áldozattal, Prisztás Józseffel, és arról sincs tudomásuk, hogy a két férfi leült tárgyalni egymással. Az elsőrendű vádlott később meg is jegyezte, ha ő találkozni akart volna Prisztással, akkor felkeresi őt az általa tulajdonolt Trojka nevezetű sörözőben. Az szerinte elképzelhetetlen lett volna, hogy az üzletembert ő a Művészinasba rendeli. Portik a tárgyaláson újból hazugsággal vádolta a 2-es számú védett tanút, és szerinte ezt a ma meghallgatott tanúk is alátámasztották.
A Gyárfás-Portik kapcsolat is érdekelte a rendőröket
A bíróság arra volt elsősorban kíváncsi, hogy Portik Tamás az 1996-97-es évben milyen gyakran és kikkel járt be a Művészinas étterembe. Erről egyébként korábban a rendőrök is faggatták a tanúkat, akik különösen arra voltak kíváncsiak, hogy az energoloshoz köthető leszámolások sértettjei találkoztak-e ott Portikkal. A nyomozókat emellett még az érdekelte, hogy a Magyar Úszószövetség elnöke, a Nap TV volt tulajdonosa tárgyalt-e Portikkal a Művészinasban, és ha igen, pontosan miről egyeztettek. A rendőrök számára ez azért lehetett fontos, mivel az olajos egykori titkárnője azt vallotta, hogy Portik , Gyárfás és az 1998-ban kivégzett Fenyő János egy közös médiaüzletről tárgyaltak az étteremben, majd miután Fenyő János az utolsó pillanatban kihátrált az üzletből, Portik őrjöngve közölte, hogy „hazavágja” Fenyőt. A védett tanú szerint az úszóelnök erre azt mondta, hogy ezzel neki is nagy szívességet tenne, különben is, megérdemli, hogy megdögöljön.
Visszavonta vallomását
A tanácselnök ismertette a Művészinas volt üzletvezetőjének feljelentését is, amit Portik két embere, Szemán József és Tomori Tamás ellen tett. Ebben az állt, hogy egy felszámolás alatt álló cég miatt az adóhatóság hárommillió forintot követelt tőle. Csakhogy feljelentésében leírta, hogy a céghez semmi köze nem volt, azt Szemán József pszichikai nyomásgyakorlásának hatására vette a nevére. Erre Szemán a Művészinas pincéjében „kérte”, de H. Tibor számára egyértelmű volt, a kérésnek nem lehetett ellentmondani. A feljelentésben a tanú egyébként megemlített egy olyan esetet, amikor Radnaihoz és Csüllöghöz hasonlóan az ő fejére is csuklyát húztak, majd egy pincébe vitték, ahol egy szál gyertya égett és ott Portik várta. Az elsőrendű vádlott csupán egy kérdést szegezett hozzá: „lopsz?”. H. Tibor elmondta, Portiknak korábban is állandóan olyan rögeszméje volt, hogy meglopják. A tanú szerint ez az egész jelenet olyan volt, mintha egy filmben szerepelt volna. Portik észrevételében megjegyezte, biztos abban, hogy volt alkalmazottját a rendőrség készítette fel. H. Tibor kisebb hezitálás után a „csuklyás” vallomását a mai tárgyaláson visszavonta. A bírónő rákérdezett, hogy ennek mi az oka, fél-e esetleg valamitől, de a tanú nemmel válaszolt. A tárgyalás végén a másodrendű vádlott Hatvani István védője indítványozta, hogy a bíróság szerezze be a nemrég lezárt Seres-gyilkosság nyomozati iratai közül az ebben az eljárásban 2-es, ott 8-as számú tanú vallomását, amivel Portik titkárnőjének szavahihetőségét szeretnék támadni. Elhangzott, abban az ügyben a nő olyan személyeket kevert gyanúba, akik akkor bizonyíthatóan börtönben voltak.
A per tanúk meghallgatásával március 27-én folytatódik.
Címlapfotó: Mészáros Péter/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS