Forró drót
Takács Péter: Magyar lezüllesztette a parlamentet
A volt egészségügyi államtitkár, fideszes országgyűlési képviselő szerint ezzel a gyűlölet áradattal ráültek a hülyeség vonatra, amin nincs fék. A tiszás szavazók egyelőre támogatják a demagóg, hazugságra épülő gyűlölet kampány folytatását, de majd akkor döbbennek meg, amikor az 1200 Magyar Péter ígéretből a költségvetésben csak kevés fog megvalósulni - vetítette előre Takács Péter.Koronavírus – Újabb szigorításokat fogadott el a cseh kormány
Elfogadta a cseh kormány pénteken azokat a további szigorításokat, amelyek célja az új típusú koronavírus további terjedésének megakadályozása. A hétfőn életbe lépő, egyelőre három hétre meghirdetett újabb korlátozások értelmében a kormány korlátozza az emberek mozgását: elengedhetetlen utazásoktól eltekintve senki sem hagyhatja majd el lakókörzetét.Elhunyt Peter Gotti, nyolcvanegy évesen érte a halál a keresztapát a börtönben
Egy észak-karolinai szövetségi börtönben 81 éves korában meghalt a pajzsmirigyproblémákkal küzdő Peter Gotti, a New York-i öt család egyikének meghatározó alakja, a Gambino-klán egykori vezetője, aki 17 éve ült. A nehézsúlyú maffiózó öccse, John Gotti volt az utolsó médiasztár gengszter, aki a nyolcvanas években érdemelte ki a Teflon Don nevet, mivel sokáig minden vád lepergett róla. John Gotti bukását végül alvezére, Salvatore „Sammy, a bika” Gravano okozta, aki az FBI informátoraként nemcsak őt, hanem a Cosa Nostra több vezetőjét is börtönbe juttatta 1992-ben – írja az Index.Bakondi György: Már több, mint 15 ezer határsértőt fogtak el idén
Ebben az évben péntek reggelig 15 300 embert fogtak el illegális határátlépési kísérlet miatt és 174 embercsempész ellen indítottak eljárást. A legtöbb elfogás a magyar-szerb határszakaszon volt. Többségüket a határ térségében fogták el a hatóságok, illetve megakadályozták őket abban, hogy átjussanak a kerítésen – közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.Post-Covid-szakambulanciákat indít a Debreceni Egyetem klinikai központja
A koronavírusos fertőzésben szenvedő betegek jelentős részénél a megbetegedést követően heveny tünetek jelentkeznek, amelyek az esetek 10-20 százalékában a felgyógyulást követően is elhúzódóan fennmaradnak. Ezeket a tüneteket nevezik összefoglalóan post-Covid állapotnak. A fertőzésen átesett betegek utógondozására az országban egyedülálló új ellátási formát, post-Covid szakambulancia-hálózatot indít a Debreceni Egyetem (DE) klinikai központja – közölte az intézmény a honlapján pénteken.Több magyarországi nagykövet is behódolt a szivárványos lobbinak
A szivárványcsaládok mellett állt ki a spanyol, német, holland, ír, svéd és belga nagykövet – erről posztolt fotót a Szivárványcsaládokért Alapítvány. A kép alatt pedig a Háttér Társaság jogi szolgáltatásait ajánlja egy kommentelő a melegek figyelmébe, arra biztatva őket, hogy jelentkezzenek örökbefogadó szülőnek, miközben a magyar alkotmány világosan leszögezi, hogy az anya nő, az apa férfi.Megmukkanni sem mernek Jakabék a jobbikos tévé magyargyalázó műsoráról
Hatalmas vihart kavart a jobbikos hátterű N1TV február 19-i műsora, amelyben Havas Henrik és Pörzse Sándor egymásra licitálva nevezték butának és parasztnak a magyarokat. Pörzse bevallotta, hogy sokáig azt hitte, a magyar a kiválasztott nép, de aztán a választások „megvilágosították”. Havas pedig azt fejtegette, hogy Trianon után kizárólag a parasztok és a zsellérek maradtak Magyarországon, akiket lepofoz a földesúr, az intéző, a csendőr – idézte fel a Mandiner. A portál szerette volna megtudni, hogy a magyargyalázó kijelentések a Jobbik hivatalos álláspontját képviselik-e, ám kérdéseikre nem kaptak választ a Gyurcsány kiszolgálójává váló párt központjától.Altábornagy lett a TEK főigazgatója
A Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatója, Hajdu János vezérőrnagyból lett altábornagy, előléptetése március 15-i hatállyal lép életbe.Wintermantel szerint segíthetné az újpesti önkormányzat az idős embereket, hogy eljuthassanak az oltópontra
Jó szándékú javaslatot tett pénteken a szivárványkoalíció alkotta újpesti városvezetésnek a kerület volt kormánypárti polgármestere. Facebook-bejegyzésében Wintermantel Zsolt arra hívta fel a figyelmet, hogy sok idős embernek gondot okoz eljutni a Honvédkórházba, ahol a Pfizer vakcinájával oltják őket. Az oltóanyag kezelése különös gondot igényel a hűtési követelmény miatt, amit a környéken csak az említett gyógyintézményben tudnak megoldani a szakemberek. Wintermantel hangsúlyozta, hogy az önkormányzat különféle szervezeteinek több kisbusza is van, amelyekkel szinte költségek nélkül el lehetne szállítani az időseket a kórházba, illetve utána vissza Újpestre. A volt polgármester bízik abban, hogy az ellenzéki kormányzat nem söpri le a javaslatát pusztán azért, mert az tőle származik.Betondzsungellé züllesztenék Karácsonyék Mocsárosdűlőt
A Karácsony Gergely vezette főváros betondzsungelt hozna létre Óbuda – és egyben Budapest – egyik utolsó, jórészt érintetlen, ritka növény- és állatfajoknak is otthont adó zöldterületén. A főpolgármesteri hivatal városépítési főosztálya közreműködésével a Mocsárosdűlő egy jelentős részének beépítésére készített tanulmányterv szerint akár kétezer-hatszáz lakást húzhatnak fel a területen, ahol összesen csaknem félmillió négyzetméternyi szintterületet alakítanának ki. A várhatóan közfelháborodást keltő terveket egyelőre rejtegetik Karácsonyék – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.Biden kiáll Ukrajna mellett és felelősségre vonással fenyegeti Moszkvát
Az új washingtoni kormány felülvizsgálatot indított az Oroszországra, Kínára és más területekre vonatkozó amerikai politikát illetően. Az Egyesült Államok felelősségre fogja vonni Oroszországot a nemzetközi jogilag még Ukrajnához tartozó Krím-félsziget hét évvel ezelőtti annektálása miatt – szögezte le csütörtöki közleményében a washingtoni Fehér Ház. Joe Biden azt hangoztatta, hogy az Egyesült Államok nem ismeri el és soha nem is fogja elismerni a félsziget Oroszország általi bekebelezését.Fidesz: Csődbe juttatják Miskolcot a milliós jövedelmet bezsebelő baloldali városvezetők
Portálunk már beszámolt róla, hogy a miskolci szocialisták egyik önkormányzati képviselője, Bartha György nagyjából annyit keres havonta, mint egy államtitkár. Bartha György sok tisztséget betölt, ám sűrű teendői között szakít időt a Facebookon való gyűlöletkeltésre is; egyik bejegyzésével, amelyben virágnyelven a vezetők haláláról ábrándozott, országos közfelháborodást idézett elő. A jól fizetett miskolci baloldali politikusok már nekifogtak a városi vagyon elkótyavetyélésének és lakosság megsarcolásának, ám a kormány a veszélyhelyzetben hozott döntéseivel több területen megakadályozta a szivárványtestület által bevezetni kívánt újabb megszorításokat. A közgyűlés Fidesz–KDNP-frakciójának vezetője szerint bajban van a baloldal, amely újabb terheket akart tenni 2021 elején is a helyiekre, ám ezekről a bevételekről most le kell mondaniuk. Nagy Ákos szerint Miskolc az összeomlás határán tántorog, a borsodi megyszékhelynek még költségvetése sincs, a városvezetők viszont a fényűzés rabjaivá váltak és képtelenek az önmérsékletre.Az LMP társelnöke elsők között adatta be magának a kínai vakcinát
Schmuck Erzsébet, miután kipanaszkodta magát a Facebookon és bejegyzésével igyekezett bizalmatlanságot kelteni a keleti oltóanyagok iránt, azt is közölte: él az oltás lehetőségével és elsők között adatja be magának a kínai vakcinát.Háromszáztizenhét diáklányt raboltak el egy nigériai bentlakásos iskolából
Több, mint háromszáz iskolás lányt raboltak el ismeretlen fegyveresek péntekre virradóra egy bentlakásos nigériai iskolából – közölték helyi és külföldi internetes portálok. A rendőrség később megerősítette, hogy 317 diáklányt raboltak el. A támadást az északnyugat-nigériai Zamfara államban követték el, Jangebe városában. Beszámolók szerint az emberrablók éjfél után egy órával érkeztek az iskolához terepjárókkal és motorkerékpárokkal, és a biztonsági szolgálat egyenruhája volt rajtuk. A hírt azóta az állam kormányszóvivője is megerősítette, ám további részleteket egyelőre nem árult el.Gyopáros Alpár: a Magyar falu program soha nem látott segítséget nyújt a kistelepüléseknek
A Magyar falu programmal a kormány soha nem látott mértékben támogatja a kistelepülések felemelkedését, javítva ezzel népességmegtartó erejüket és versenyképességüket – jelentette ki a program idei lehetőségeit ismertető pénteki tájékoztatóján a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos a Heves megyei Ivádon.Bevándorlók követik el a legtöbb nemi erőszakot Svédországban
Egy friss kutatás eredménye szerint Svédországban a legtöbb nemi erőszakot bevándorlók követik el. A felmérésből az is kiderült, hogy az elkövetők sokszor nem rendelkeznek bűnözői múlttal, így nem kerülnek fel a rendőrség radarjára. A jelentésért felelős Kristina Sundquist attól fél, hogy őt és kollégáit esetleg támadások érhetik, bajba kerülhetnek, amiért rávilágítottak a migránsok szerepére a nemi erőszakot illetően.Áder Jánost is beoltották, a kínai vakcinát választotta az államfő
Megkapta a koronavírus elleni védőoltást Áder János köztársasági elnök, aki a közmédiának pénteken nyilatkozott erről. A köztársasági elnök néhány nappal ezelőtt kapta meg az értesítést háziorvosától, hogy sorra kerül, és kínai vakcinát ajánlottak fel neki.Oltásösztönző kampányt indított a Magyar Orvosi Kamara
Az elmúlt egy évben mindenki megtapasztalta, hogy a koronavírus-járvány miként forgatta fel az addig megszokott életet. Egy év után eljutottunk odáig, hogy a kezünkben van a megoldás: a vakcina – olvasható a MOK közleményében, amelyből az is kiderül, hogy a kamara kampányfilmmel igyekszik az oltásoktól való félelmet eloszlatni.Zelenszkij videoüzenetben követelte Oroszországtól a Krím-félsziget Ukrajnához való csatolását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Oroszországhoz intézett videoüzenetben követelte az elcsatolt Krím-félsziget visszaszolgáltatását – közölte pénteken a Gazeta.ru orosz hírportál. Az ukrán elnök szerint a Krím "Ukrajna napsütötte, kedves, fényes szíve volt".Még nem tudni, hol köt ki a migránsokat szállító Sea-Watch 3 hajó
Negyvenöt migránst vett fedélzetére a Sea-Watch 3 német civil szervezet mentőhajója pénteken, a líbiai partok előtt. Tájékoztatásuk szerint a bevándorlók között tizenöt fiatal van. Az embereket 33 tengeri mérföldre (mintegy 61 kilométerre) ez-Závíja kikötővárosától vették fel egy bajba került gumicsónakról. Egyelőre nem világos, hol kaphat kikötési engedélyt a hajó.Kaczyński szerint a lengyel ellenzék a saját érdekei és külső elvárások miatt szétrombolná az országot
Lengyelországnak jelentős fejlődésre van esélye a járvány után, ennek előfeltétele azonban a jelenlegi kormánykoalíció fennmaradása – jelentette ki egy pénteken közölt interjúban Jarosław Kaczyński, a kormánykoalíciót vezető Jog és Igazságosság (PiS) párt elnöke, kormányfőhelyettes. A pártelnök szerint a bemutatásra kerülő gazdasági és társadalmi kormányprogram nagy esélyt jelent az ország számára, sok lengyel család, általában sok ember számára.Újabb autóipari nagyberuházást jelentett be Szijjártó Péter Szentgotthárdon
A világ 4. legnagyobb autóipari konglomerátuma, a Stellantis-csoport Magyarországra, Szentgotthárdra hozza az 1,6 literes benzinmotorok új generációjának gyártását – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken, Budapesten.Kovács Zoltán: Věra Jourová kiszabadítaná a magyarokat a "demokratikus válságukból"
Az Európai Bizottság alelnöke, Věra Jourováúgy tűnik, hogy ki akar szabadítani "minket, szegény magyarokat", a "demokratikus válságunkból" – hívta fel rá a figyelmet a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár pénteken a közösségi oldalán, felvetve: Jourová beavatkozna a magyar politikába?Potápi: a magyarság mára egységes világnemzetté vált
Magyarnak lenni hátrány helyett újra előny, a magyarság mára egységes világnemzetté vált – emelte ki Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára a hétvégi magyar iskolák online találkozóján, pénteken. Az államtitkár úgy fogalmazott: 2010-ben nem szimplán kormányváltás történt, radikális irányváltás kezdődött a magyar nemzet életében, és ez igaz a magyar nemzetpolitikára is.Szabó Tímea is beszállt Jakab mellé parizerezni, miközben milliókat keres
Jakab Péterhez hasonlóan a lízingelt képviselőkkel frakcióhoz jutó Párbeszéd budai lakástulajdonos társelnöke is havi bruttó 2,2 milliós fizetéssel játssza a parizerevő kisembert. Szabó Tímea Jakab Péter Jobbik-elnök példáját követi: a Párbeszéd frakcióvezetője is parizert reggelizik piros arannyal. Csakhogy míg a Jakab által felvett, egyszerű kis ember szerepe is álságos, úgy Szabó Tímea is legfeljebb eljátssza a – saját kifejezésével élve – prolit.Ajánljuk még

































