A kormány korrupciója ellen szervezett tüntetést, és „korrupciós emléktáblát” avatott Juhász Péter és csapata vasárnap délután Budapesten. Az Aulich utcában néhány száz tüntető gyűlt össze és az Együtt alelnökén kívül felszólalt még többek között Hadházy Ákos, Szigetvári Viktor és Karácsony Gergely is. Amikor Juhász Péter a színpadra lépett, többen sípolni kezdtek, majd az Origo.hu helyszíni tudósítója szerint a szervezők rendőröket akartak hívni az ellentüntetőkhöz. A KDNP politikusa, Hollik István úgy gondolja, nevetséges, hogy Juhász Péter, aki egy nemzeti ünnepen kifütyülte Magyarország miniszterelnökét, nem bírja elviselni, ha vele is ugyanez történik.
„Az Együtt célja az, hogy minden egyes pillanatban, amikor le tudjuk leplezni Orbán Viktor bármelyik strómanját, akkor ott legyünk” – kezdte beszédét Szigetvári Viktor, az Együtt elnöke, aki szerint a mai alkalommal példát mutat arra, az ellenzéki pártok együtt tudnak működni. Az Együtt elnöke egyúttal megköszönte a többi felszólaló megjelenést, akik – mint mondta – a maguk módján mindannyian a korrupció ellen harcolnak és küzdenek a közpénzek szétlopása ellen. Az ellenzéki politikus egy most induló kezdeményezést is bejelentett, amelynek célja, hogy rábírják a Fideszt a “csaló választási szabályok” megváltoztatására. Ezért pártja képzéseket indít, a résztvevőkből pedig a 2018-as választásra szeretnének szavalatszámlálókat delegálni.
Karácsony: minden pártban vannak tisztességes emberek
Hadházy Ákos az LMP társelnöke, szerint a magyar államot a korrupció veszélyezteti. Karácsony Gergely egy svéd miniszter történetével nyitott, aki pár hete azért mondott le, mert ittasan a volán mögé ült. A zuglói polgármester arra figyelmeztette a jelenlévőket, ne higgyék el, amikor azt mondják nekik, hogy minden politikus korrupt. Orbán Viktor rendszerét ugyanis az a népi hiedelem tartja életben, hogy minden politikus tisztességtelen.
Azok a politikusok és itt most nem magamról beszélek, hanem a többiekről, akik ezen a színpadon álltak, biztosan nem tökéletesek, de én a kezemet a tűzbe tenném értük, hogy soha egy fillért nem loptak el és nem is lopnának el!
– hangsúlyozta, hozzátéve, hogy tudja, minden pártban vannak tisztességes emberek, még a Fideszben is. Szerinte ahhoz, hogy visszaszerezzék az emberek bizalmát, olyan ellenzéket kell fölépíteniük, ahol egy bizalmi teszten mindenkinek át kell mennie és csak olyan politikusokkal kötnek majd szerződést akik megütik azt az erkölcsi mércét, ami kell ahhoz, hogy Magyarországon kormányváltás legyen – mondta.
Kifütyülték Juhászt
Nem fogjuk elfelejteni és örökké emlékezni fogunk rá, hogy ebben a házban feketézte el Rogán Antal és bandája a magyarok pénzét Orbán Viktor miniszterelnöksége idején – ezt már Juhász Péter, az Együtt alelnöke mondta a színpadon. Amikor Juhász egyébként a színpadra lépett, többen sípolni kezdtek. Az Origo.hu helyszíni tudósítója szerint a szervezők ezután rendőröket akartak hívni a sípolókhoz. Azt mondták később a rendőrök nekik, hogy csak akkor mehetnek közelebb a színpadhoz, ha elteszik a sípokat. Hollik István szerint nevetséges, hogy Juhász Péter, aki egy nemzeti ünnepen kifütyülte Magyarország miniszterelnökét, nem bírja elviselni, ha vele is ugyanez történik. A KDNP politikusa közleményében kiemelte, hogy Juhász Péter rendőröket hívott azokra, akik az Együtt által szervezett mai tüntetésen duda- és füttyszóval tiltakoztak Juhász Péter hazugságai ellen. Most akkor lehet fütyülni Juhász úr, vagy nem lehet fütyülni? – tette fel a kérdést a kormánypárti politikus.
Hol a táskás ember?
Érdemes megemlíteni, hogy a vasárnapi tüntetés apropóját részben az adta, hogy az Index hírportál egy oknyomozó cikkben mutatta be, “hogyan működhet Rogán Antal közpénzszivattyúja” és kikből állhat a “magyar emberek pénzének ellopására alakult Rogán baráti-haveri kör”. A regénybe illő körítés ellenére az Index-cikkben szereplő videók egyelőre nem bizonyítanak mást, minthogy Rogán Antal, majd dr. Kertész Balázs ügyvéd, volt önkormányzati képviselő, és utoljára Habony Árpád belép a Budapest, V. kerület Aulich utca 3. szám alatt található épületbe. Mindeközben a másik felvételen az épület előtt egy grúz hőerőmű építéséről beszélgető grúz üzletemberek láthatók. Az Index azt állítja, hogy a felvételt “médiamunkás” készítette. A sztoriról érdemes elolvasni a Tutiblog publiját, amely ennél hihetőbb választ keres az egyelőre meglehetősen sovány sztori keletkezésére. Arról nem is beszélve, hogy a szövevényes kapcsolatrendszerek felrajzolásából és a grúz üzletemberek ügyködéséből miként vonható le az az Index-cikk által sugallt következtetés, hogy itt korrupcióról, visszaélésről, “táskás emberekről van szó”.
Címlapfotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS