Az alkotmánybírók megválasztása kapcsán a DK nekiesett az LMP-nek, mondván a kollaboráns LMP kiírta magát az ellenzékből azzal, hogy támogatta a kormányt a kinevezésekben. Elharapózott a dolog, hiszen hangos szóváltás is kerekedett Varju László DK-alelnök és a sajtótájékoztatóján megjelent LMP-sek között, Schiffer András pedig azt mondta, hogy a DK egyházellenes indulatokat szít, és ugyanazt csinálja, mint régen az ÁVH-s szellemi elődeik. Az LMP társelnöke a Karc FM Paláver című műsorában Stefka Istvánnak nyilatkozott.
A Karc FM-nek azt nyilatkozta az ügyről, hogy évek óta elképedve figyeli a DK politikai stílusát, amely egy mindenféle erkölcsi összefüggéstől megfosztott gyűlöletkeltés. Schiffer szerint ugyanazzal a vehemens gyűlölettel támadnak bárkire egy adott véleményért és annak ellenkezőjéért is, attól függően, hogy mi szolgálja a pártelnökük, vezérük érdekét.
Nem Gyurcsány Ferenc fogja meghatározni, hogy kinek mi a politikai helyzete Magyarországon. Az LMP sokszor ütközik a Fidesszel, és darabszámra is ez a párt fedte fel a legtöbb korrupciós ügyet, ezért nincs okunk magyarázkodni
– jelentette ki a párt korábbi társelnöke, hozzátéve, hogy 2006 ősze óta semmi meglepő nincs abban, hogy „a DK-t és ezeket a pártokat” nem különösebben érdekli Magyarország és a magyar demokrácia sorsa.
Az Alkotmánybíróság minősége számít
A lényeg szerinte az volt, hogy amennyiben csonka marad az alkotmánybíróság, akkor döntő többségben maradnak ott azok a bírók, akik istenítik „Orbán Viktor abszolutista hatalomkoncepcióját”. „Ezzel az LMP kezdettől fogva szembeszállt” – mondta.
Lesz-e nyilvánosságbarát testület az alkotmánybíróság?
– tette fel a szerinte központi kérdést. Úgy fogalmazott, nem kisebb tétek forognak kockán, mint például hogyan fog dönteni az alkotmánybíróság Paks II titkosításának ügyében. A döntés kimenetelétől függetlenül nemzedékekre meghatározhatja az információszabadság sorsát, hogy milyen minőségű érveléssel születik meg a döntés – vélekedett Schiffer. Az alkotmánybíróság feladatának a mindenkori jogalkotó hatalom ellensúlyozását nevezte, nem pedig azt, hogy baráti viszonyt ápoljon a kormánnyal.
A kérdésre, hogy akkor ezért miért idegesek az ellenzéki pártok, úgy válaszolt, szétválasztaná a három pártot:
A DK első akar lenni abban a versenyben, hogy ki tud mélyebb gyűlöletet táplálni a miniszterelnök és a Fidesz iránt, ez mozgatja a pártot. Következetesen mindig ellentmond a kormánynak, akkor is, ha annak valamely intézkedése történetesen az ország érdekeit szolgálja. A szocialista pártról elég nehéz véleményt alkotni, mert a szellemi leépülés végső stádiumába értek, ahol a felettes énjük Gyurcsány Ferenc, és megszűntek önálló politikai tényezőnek lenni. A jobbikosok csalódást okoztak a nyilatkozataikkal, hiszen ugyanúgy tárgyaltak a Fidesszel, ahogy az LMP, sőt mi is tárgyaltunk a Jobbikkal. Az LMP ezeken a tárgyalásokon azt nézte, hogy az ország érdekét milyen összetételű alkotmánybíróság szolgálná, a jobbikosok viszont minden áron a saját politikusaikat akarták a testületbe ejtőernyőzni. Nem jött össze nekik a zsákmányszerzés, és most bedurciztak.
A 21. századi baloldal a nemzetet is védi
Schiffer szerint a 21. századi baloldal szükségképpen nemzeti. Azt mondta, a globális nagytőke nemcsak a munkavállalók és a természet rovására terjeszkedik, hanem rohamot intézett a nemzeti keretek ellen is.
Egy baloldali mozgalom akkor tud korlátot emelni a globális nagytőke profitéhségével szemben, ha védi az ennek útjában álló nemzeti kereteket és helyi közösségeket
– mondta az LMP korábbi társelnöke, aki az MSZP-t, a DK-t és az Együttet nem tartja baloldali pártoknak, majd hangsúlyozta, hogy az LMP nem áll és nem is állt egy oldalon velük, „nevezzük azt az oldalt bárhogy”. Végül a műsorvezető Stefka István utalására, hogy azért párbeszéd kell, azt mondta, „sajnálom, ha egyesek a párbeszédből éppen Magyarországot hagyják el”.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS