A Magyarországot nemrégiben elítélő EU-határozat is annak szólt, hogy Nyugat-Európában is érzékelik a kelet-európai országok egyre szorosabb együttműködését, és azt is, hogy ennek hazánk a kovásza, ez zavarja a magországokat – jelentette ki Schiffer András a tusnádfürdői szabadegyetemen tartott beszélgetésen. Az LMP politikusa megjegyezte, új európai berendezkedésre van szükség, ennek belátására rá kell kényszeríteni a magországokat, különben az EU szétesik. Schiffer András a PestiSrácok.hu-nak Tusványoson adott interjúban egyebek mellett arról is beszélt, hogy “tök jó fej dolog tüntetés címén goa-partyzni az Oktogonon”.
Schiffer András a tusnádfürdői szabadegyetemen tartott pénteki beszélgetésen hangsúlyozta, véleménye szerint az Európát ma jellemző belső konfliktus leegyszerűsíthető a német nagytőke és a kiszolgálóországok viszonyára. Dél-, és Közép-Európának is az az érdeke, hogy a centrum-félperiféria felosztást egy úgy rendszer váltsa fel, a magországokat erre rá kell kényszeríteni, különben az EU szét fog esni.
Az EU-szkepszis összehozta a kelet-európai országokat
Schiffer András arról is beszélt, a 2004-es uniós csatlakozást követő eufóriát egyfajta kiábrándultságérzés váltotta fel Kelet-Európában, ez ugyanakkor megerősítette ezen országokban az egymásrautaltság érzését, és háttérbe szorította a korábban meglévő előítéleteket. Mint megjegyezte, a nemrégiben megszületett Magyarországot elítélő határozat is inkább annak szólt, hogy a Nyugat-Európában is érzékelik a kelet-európai országok egyre szorosabb együttműködését, és azt is, hogy ennek hazánk a kovásza. Ez zavarja a magországokat. Véleménye szerint Brüsszelnek egyre kevesebb joga van kritikákat megfogalmazni, mivel az önző német politikának a gyümölcse az önjáró Kelet-Európa.
A mindenkori magyar ellenzék mindig külföldön akarja megvívni a csatáit
Újságírói kérdésre, mely kelet-európai országot választaná követendő példának Magyarország számára Schiffer András elmondta, Románia diplomáciai érdekévényesítő-képességét látja ilyennek, a belső konfliktusokat sosem viszik külföldre, az ellenfelek azonnal leteszik a fegyvert, amint átlépik a határt. Erre Magyarország nem képes, a mindenkori magyar ellenzék az országhatáron kívül akarja lejátszani a belpolitikai meccseit, ezt látja folyamatosan rólunk Európa, emiatt köröznek le bennünket. Arról is beszélt, elhibázottnak tartja azt a külpolitikai paradigmaváltást, amely értékelvűség helyett érdekelvűvé vált. Véleménye szerint nem szabad bármit feláldozni a gazdasági érdekek oltárán, hiszen ennek a kisebbségek láthatják a legnagyobb kárát.
A Sororozással az USA-nak üzentünk hadar
Arra is kitért, véleménye szerint a kormánypárt ott is hibázott, hogy úgy gondolta, az USA-val szemben az ellenségem ellensége a barátom elvet érvényesíteni lehet, hiszen Soros György hiába Trump ellensége, attól függetlenül az amerikai gazdasági érdekeket érvényesíti. Mivel Donald Trump is azt a jelszót adta ki: America First, ezért Soros Györgynek ilyen nyíltan hadat üzenni az USA szemében valójában casus bellinek számít. A plakátkampánnyal kapcsolatban megjegyezte, egy külföldi joggal gondolhatja erről, hogy a magyarok egyszerre idióták és tolvajok. A szlovák diplomáciának is az a lényege, hogy alig hallani valamit róluk a külföldi sajtóban, éehetőleg minél kevesebbet cikkezzenek a belső kofliktusokról, problémákról. Ehhez képest a magyar belpolitika hangos és kihívó.
Ezért érdemes lenne Brüsszelnek nekimenni
Az LMP-s politikus arról is beszélt, olyan magyar termékekre, fejlesztésekre, brand-ekre lenne szükség, amely ismerttét teszik az országot, nem csak olyan nagy cégekre, mint a MOL, vagy az OTP. Utóbbi cégekkel kapcsolatban megjegyezte, még Brüsszellel is megérne szembemenni azért, hogy a magyar cégek a határon túl előnyben részesítsék a kisebbségi magyar munkaerőt, mert ezzel is elősegítenék a helyben maradtást, gátolnák az elvándorlást. Elmondta, a keleti nyitás mellett a V4-ek egyik legfontosabb feladata a dél-európai országok felé való nyitás is, hazánk ennek kovásza kellene legyen.
Forrás/fotó: PestiSrácok.hu; a képen Németh Zsolt (Fidesz), Schiffer András (LMP), Világi Oszkár (MOL), és Mráz Ágoston Sámuel (Nézőpont)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS