“A zsidóságnak, a vészkorszak túlélőinek árt, aki Magyarországon antiszemitizmusról beszél annak ellenére is, hogy a jelenség nem látható. Bármit is írjanak, Magyarországon nincs antiszemitizmus” – egyértelműsítette a PestiSrácok.hu Polbeat című élő adásában Schwezoff Dávid, a Budapesti Zsidó Hitközség korábbi ügyvezető igazgatója. Szarvas Szilveszter és Stefka István kérdésére Schwezoff elárulta, amíg Budapesten az egész várost bejárja kipában a fején úgy, hogy közben nem éri atrocitás, Párizsban inkább baseballsapkát húzna. “A Párizshoz hasonló városokban nem lennék annyira bátor, mint Budapesten, pedig ezeket a fővárosokat a békés együttélés városának, a multikulti fellegvárainak tartják” – mondta.
A Polbeatben a beszélgetőpartnerek arra is választ kerestek, jelen helyzetben miért hallgat a Mazsihisz, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége és annak vezetői. Schwezoff Dávid szerint történelmi, hogy ilyen jó együttműködés alakult ki Izrael és Magyarország között, a Mazsihisz pedig kerüli a politikai természetű témákat. “A jelenlegi Mazsihisz vezetőinek akadtak politikai kapcsolatai korábbról, egyikük esetében a pártállami korszakból is datálódik az együttműködés, míg másikuk a főváros előző vezetésével állt üzleti kapcsolatban” – fogalmazott.
Szarvas Szilveszter azt a kérdést is nekiszegezte Schwezoff Dávidnak, hogy Stockholm-szindrómás-e a Mazsihisz, és még annak ellenére is kínosan és görcsösen a balos, liberális politikai kapcsolatainak akar megfelelni, hogy utóbbiak társadalmi támogatottsága már alig mérhető. “Távolságtartó óvatosságot érzek a dologban. A Mazsihisz tartózkodik attól, hogy elismerje a kormányt, inkább csöndben maradnak, mint hogy dicsérniük kelljen. Szerintem egyik politikai oldal bajszát sem kívánják húzgálni, ez is benne lehet a dologban” – vélekedett Schwezoff.
A Polbeatben arról is szó volt, hogy a migrációval az unió importálja az antiszemitizmust, a téma kapcsán pedig Soros György szerepe, személye és az izraeli kormánnyal fennálló konfliktusa is szóba került.
Soros György olyan szervezeteket támogat, amelyek nem Izrael Állam biztonságát és békéjét erősítik meg. Izraelnek nem fér bele a Soros György-féle filozófiai irányzat. Társadalomfilozófiai ellentétből származik a konfliktus. Nem az a kérdés, hogy Soros zsidó-e, vagy sem, hanem az, hogy milyen politikai, filozófiai, társadalmi ideológiát képvisel, és az mennyire van összhangban a magyar és izraeli kormány társadalomképével. Nem fér össze. Sorosnak más a szempontrendszere, nem az a kérdés a részéről, hogy a zsidóságot segíti-e, vagy sem. Magyarország egyértelműen segíti a zsidóságot akkor, amikor a kulturális gyökerek erősítéséért tesz. A magyar Soros-kampány kommunikációja pedig nem volt antiszemita
– mondta Schwezoff Dávid.
Nézze meg a teljes beszélgetést!
Polbeat minden kedden este 19 órakor élőben a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél.)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS