Simicska Lajos elhagyja a süllyedő hajót, melyben mindenkit benne hagy, aki még kitartott mellette – írja a mai Magyar Demokrata. Szentesi Zöldi László kifejti a cikkben, hogyan kapott léket és kezdett el süllyedni a G-nap óta az a bizonyos hajó. Látható, hogy nem embereket visz magával a menekülő Simicska, hanem mintegy hatvan céget és ötvenmilliárd forintot. A többiek sorsa pedig érdektelen számára, neki véget ért a nagy kaland, ez a lényeg.
Sokat vitáznak még ma is a Fideszben Simicska Lajos személyiségéről, egyesek öntörvényű, megzabolázhatatlan zseninek tartják, mások csak úgy gondolják, hogy egyszerűen egy agresszív zsarnok. Lehet, hogy mindkét verzióban van igazság, az viszont biztos, hogy 2015. február 6-án Simicska szakított az addigi szövetségesekkel és kilépett a NER-ből. A sokak által G-napnak nevezett fordulat Simicska számára háborút jelentett. Ő így fejezte ki magát akkor:
Kirúgok minden orbánistát, aztán kinevezem a helyükre az én embereimet…
Ez a mondat sokat elárul Simicskáról, aki aztán az addig összegyűjtött pénzen és kapcsolatokon azok ellen kezdett el munkálkodni gőzerővel, akiknek a helyzetét és pozícióját köszönhette. Jókor volt, jó helyen, ez teljesen biztos. Az addig összeszedett vagyonára annyira ügyelt, hogy most is csak találgatni tud a nagyközönség és a kérdés iránt érdeklődő kutakodók egyaránt. A becslés szerint legalább hatvan cége van és mintegy ötvenmilliárd forintja. A nagyvállalkozó ugyanis úgy próbált meg láthatatlanná válni, hogy csupán tulajdonrészt vásárolt, azt sem a saját nevén, majd valamelyik bizalmi emberét állította a vállalkozások élére. Természetesen a háttérből ő diktált, mindent ő döntött el és 2015 után minden energiáját csupán a bosszúra és a harcra összpontosította. Mindenki feláldozható katona volt a számára, a pénzen és hatalmon kívül egy ember számított csak neki, ez pedig önmaga volt.
Spéder mögött is
Az ügyesen felépített cégháló annyira jól működött, hogy egy ideig még egy adott cégen belüli bennfentesek sem tudták, hogy vajon ki áll a háttérben. Erre egy igazán pikáns példa az Index, ahol az ott dolgozók sem tudták, hogy a 2017 tavaszán kiszálló tulajdonos, Spéder Zoltán mögött is Simicska Lajos állt – hívta fel a figyelmet Szentesi Zöld László. A G-nap bátor harci kiáltása azonban nem tudta megakadályozni a folyamatos összeomlást. Simicska cégei elestek az állami megrendelésektől, ezt mutatja a Mahir Zrt. bevételi statisztikája is, hiszen a 2015-ös 1.3 milliárdos bevételt a következő évben csupán 44 millió forint követte. Ebből pedig nehéz háborút viselni, még ha az ember eltökélt is.
Utolsó esély(telenség)
A vállalkozó utolsó esélynek a Jobbikot tartotta, amely akkor segíthette volna ki a bajból, ha megnyerik a 2018-as országgyűlési választásokat. Simicska is beállt tehát mögéjük, az akkor már inkább balra húzó párt belekerült a csónakba, mely már jócskán tele volt vízzel. A G-nap mestere azonban itt is megmutatta, hogy milyen fából faragták, ugyanis a Jobbik pénzügyi gondjai már nem érdekelték. A választási törvény megsértése miatti büntetést nem fizette ki, az addig favorizált pártot is magára hagyta. Cégei egyre több veszteséget termeltek, futottak ki a kezéből a milliárdok.
Nyerges, az aduász
Ekkor jött a képbe Nyerges Zsolt, aki régóta együtt dolgozott Simicskával. Ő vezette a Közgép Zrt.-t, a Class FM-et üzemeltető cég mögött is ő állt. Bár Simicska bizalmasa volt, egészen máshogy szervezte a kapcsolatrendszerét. A Demokrata információi szerint a G-napot követően sem került rossz viszonyba a Fidesz vezérkarával, amire jó példa a szolnoki futballstadion 2016 áprilisi megnyitója, ahol Nyerges Orbán Viktorral együtt mutatkozott. Vélhetően ekkor Nyerges és Simicska útjai már elváltak, utóbbi mindent egy lapra tett föl és abban bízott, hogy a választásokon győzi le a Fideszt és kapaszkodik vissza. Most pedig eljutottunk oda, hogy Nyerges megvásárolja Simicska érdekeltségét, melyet nem lehet másképp értékelni, mint teljes fegyverletétel. Simicska birodalma úgy néz ki jelenleg, mint a III. birodalom 1945. májusában. A kapituláció is hasonló. A hivatalos megfogalmazás azonban így néz ki:
Dr. Nyerges Zsolt megvásárolja dr. Simicska Lajos és családja saját és közös tulajdonában lévő építőipari, mezőgazdasági, média- és közterületi reklámpiaci, illetve vagyonkezelői üzleti érdekeltségeit.
Teljes fegyverletétel
Simicskáról tudható, hogy nem vált meg semmitől magától, még a tortáról leeső morzsát is visszatette, hiszen az az övé, őt illeti meg. Egy ilyen átadás nem lehet más, csak végső kihátrálás. Nyergesről pedig sejthető, hogy nem önmaga részére veszi meg ezt az óriási és felmérhetetlen céghálót, hiszen ezt üzemeltetni sem tudná. Vélhetően újrastrukturálják az egészet, befektetők érkeznek. Ezt támasztja alá az is, hogy a közélet iránt sem érdeklődik igazán Nyerges: elmondása szerint inkább már csak kedvenc sportjának hódol, melyet 33,5 milliárdra becsült vagyonából megtehet. Itt tart most a történet, amikor Simicska erősen fogyatkozó médiabirodalma már az utolsókat rúgja. A Magyar Nemzet, Lánchíd Rádió megszűnt, a Heti Válasz sem jelenik már meg többé, leépítések zajlanak a Hír TV-nél is. Az ellenzék részéről adott a magas labda, hogy ez is a kormány hibája, de ha picit figyelmesen végiggondolja az ember, akkor látszik, hogy a történet sokkal egyszerűbb: Simicska Lajos levette a kezét saját érdekeltségeiről, azok pedig rossz lóra tettek, akik a G-nap trágár kirohanása és iránymutatása alapján őt tartották vezérüknek és kiálltak mellette, illetve mögötte. Megvolt a választásuk, hiszen Liszkay Gábor és Csermely Péter vállalhatatlannak tartotta ezt az új módit, a többiek azonban bennmaradtak az egyszemélyes csónakban, a végén pedig ők lettek azok, akik elsüllyedtek. Simicska korábban használt módszerei alapján erre lehetett is számítani. Felhasználta az embereket, cégeket, majd amikor szorult a hurok, akkor önmagát mentette, a többieket sorsukra hagyta. Az már az ő dolguk, hogy megfulladnak-e, vagy partra jutnak: segítséget tőle nem fognak kapni.
Forrás: Demokrata
Facebook
Twitter
YouTube
RSS