Pesti Srácok

Soltész Miklós: A magyar egyházügyi törvény liberálisnak mondható

Soltész Miklós: A magyar egyházügyi törvény liberálisnak mondható

A 2011-es egyházügyi törvényt is kifogásolta a Sargentini-jelentés, az Európa Tanács hamarosan Magyarország ügyét tárgyalja. A kormány egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárát kérdezte Földi-Kovács Andrea. Magyarországon harminckét bevett egyház van, ez Európában egyedülálló – mondta el a Hír TV Magyarország élőben című műsorában Soltész Miklós.

A Sargentini-jelentés egyházi része teljességgel alaptalan, hisz a kifogásolt részek nagy hányadát a kormány már régen módosította, mondta Soltész Miklós, hozzátéve: azok a kifogásolható passzusok pedig, amelyek mégis bent maradhattak az előző ciklusban, az ellenzék obstruktív magatartása miatt kerültek le az asztalról. A Velencei Bizottság szerint a magyar egyházi törvény meglehetősen liberális: a fenti egyházakon kívül számos vallási tevékenységet folytató szervezet léphet fel egyházként, és részesül valamiféle támogatásban. Nincs olyan ország Európában, ahol ilyen támogatási rendszer lenne az egyházaknak, és ezért sír pár olyan, elsősorban a baloldalhoz köthető szervezet, akik ezt a balhét gerjesztették a Sargentini-jelentésen belül is – mutatott rá Soltész Miklós.

Forrás: Hír TV/Magyar Idők; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.