Pesti Srácok

Huszonhét év után újra magyar vívóvilágbajnok egyéniben – Szatmári András zseniális sikere

Huszonhét év után újra magyar vívóvilágbajnok egyéniben – Szatmári András zseniális sikere

Csatlakozott a legnagyobbakhoz a fiatal kardozó Szatmári András, miután hibátlanul menetelt a lipcsei vívó-világbajnokság egyéni versenyében. Szatmári révén 1990 után nyert újra egyéni vb-aranyat hazánk, kétszeres olimpiai bajnok világklasszisunk, Szilágyi Áron ezúttal a nyolcaddöntőben búcsúzott.

Aranyérmet nyert a kardozó Szatmári András pénteken a lipcsei vívó-világbajnokságon, és ezzel beleírta magát a sportág aranykönyvébe. A világranglista tizedik helyezettje nehéz ágon jutott el az esti négyes döntőig: előbb a világ- és Európa-bajnok orosz Venjamin Resetnyikovot győzte le 15–11-re, majd az ukrán Dmitro Pundikon ellen 15–7-tel jutott tovább. Ezután egy újabb klasszist győzött le, mégpedig az idei Európa-bajnok német Max Hartungot (15–11), egy körrel később az izraeli színekben versenyző Kostiantyn Voronov nem okozott gondot (15–4).

A döntőbe kerülésért a francia Vincent Anstett sem tudta megállítani őt, Szatmári 15–11-re nyert, majd a döntőben komoly hátrányt ledolgozva szintén 15–11-re verte a nemzetközi rangsorban negyedik, dél-koreai Gu Bon Gilt. A 24 éves Szatmárinak eddig csapatban voltak érmei világversenyekről: vb-n végzett második és harmadik helyen, illetve az idei Eb-n nyert bronzot. Most feltette pályafutására a koronát, a zseniális Szilágyival együtt ő is történelmet írhat majd a tokiói olimpián.

Szatmári sikerével egy hosszú időszak zárult le: bár Szilágyi a legutóbbi két olimpián leiskolázta a mezőnyt, világbajnokságon utoljára 1990-ben nyert magyar versenyző egyéni aranyat. Ha már Szilágyit említettük, világklasszisunk ezúttal a nyolcaddöntőben búcsúzott: az orosz Kamil Ibragimov 15-12-re nyert ellene, egy fordulóval korábban Gémesi Csanádot búcsúztatta.

Fotó: Utanpotlas.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!