Pesti Srácok

Havi sok-sok millióért csalta a focit mindenhol – most már az NB II-be sem kell a válogatott csatár

Havi sok-sok millióért csalta a focit mindenhol – most már az NB II-be sem kell a válogatott csatár

Rudolf Gergely, a magyar futball állatorvosi lova, most éppen a másodosztályban szereplő Nyíregyházától küldték el. Korábban ez történt vele Diósgyőrben és a Videotonnál, előbbi helyen állítólag havi 6-7, utóbbi állomásán három milliót keresett.

Elképesztő karrier Rudolf Gergelyé, ami még a magyar futball szintjén is kiemelkedően szánalmasnak tekinthető. A fiatalon Franciaországban játszó csatár a magyar válogatott egyik nagy ígérete volt, pályafutása csúcsán remekül játszott a Debrecenben, amellyel a Bajnokok Ligájában is letette a névjegyét. Ezután következett a nagy utazás. Már Debrecent is botrányosan hagyta el, és később minden egyes klubjánál leszerepelt, megfordult az olasz Genoában, a Bariban, a görög Panathinaikosznál, majd hazajött. A Győrnél még jó közepes teljesítményt nyújtott, de a Diósgyőrhöz igazolva már közellenséggé vált. Elképesztő fizetéséért (hat-hét millió forintról írtak havonta!) semmit sem tett a lelkes szurkolóiról is ismert városban, már alapból rengeteget kellett várni arra, hogy pályára lépjen, de abban sem volt sok köszönet. Hihetetlen volt látni, mi lett belőle.

A legdurvább, hogy ezután még képes volt leigazolni a Videoton, ahol állítólag havi hárommilliót tehetett zsebbe. Onnan is kirúgták, ezután a másodosztályú Nyíregyháza következett. Onnan most küldték el. A 32 éves Rudolf 2016 nyarán szerződött Nyíregyházára, azóta 39 meccsen tíz gólt szerzett, de ebből ebben az idényben csak egyet, ezt 11 bajnokin hozta össze az ősszel. Értik: egyetlen egyet. Szerencsére nem tudjuk, mennyit keresett.

Fotó: Haon.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!