Pesti Srácok

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia az Év műhelye!

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia az Év műhelye!

A csapatsportokat tekintve az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia lett az Év műhelye. Az egyéni kategóriában pedig a BVSC-Zugló vívószakosztálya nyerte az elismerést.

Csapatsportban az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia, az egyéni kategóriában pedig a BVSC-Zugló vívószakosztálya nyerte el az Év műhelye díjat - és az ezzel járó kétmillió forintot -, melyet öt év lezárásaként utoljára osztottak ki hétfő este Budapesten. Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke beszédében elmondta, öt év különösen hosszú idő a sportban, az utánpótlásban pedig még inkább, hiszen ez a korszak legkésőbb a felnőtté váláskor véget ért. Hozzátette, mindenképpen sikertörténetnek értékelik ezt az időszakot, hiszen hiába a felnőtt olimpiai eredmények alapján ítélik meg a munkájukat, megfelelő utánpótlás nélkül ezek a sikerek nem jöhetnének létre.

Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára elmondta, az utánpótlásnak köszönhető, hogy Magyarországra továbbra is sportnemzetként tekintenek. Pósfai Gábor, a Decathlon Magyarország ügyvezető igazgatója kifejtette, elsősorban azért ért véget a díj története, mert "kicsit elfáradt, több alkalommal is ugyanaz volt a győztes, és nem akarták, hogy megszokássá váljon", ugyanakkor már gondolkoznak új, hasonló projektekben. A MOB, a Decathlon és az Utánpótlássport.hu honlap által közösen alapított A hónap műhelye díj öt év és hatvan díjátadás után ért véget. Az öt esztendő alatt 58 800 000 forint értékű sportfelszerelés-utalvány került a fiatal sportolókhoz. A 49 különböző győztes 18 sportágban 22 városból érkezett, a legtöbbször, szám szerint négyszer a BVSC-Zugló vívói nyerték el A hónap műhelye díjat.

Forrás: MTI, fotó: Jegkorongakademia.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!