Pesti Srácok

Karatéban született a mai második magyar bronzérem

Karatéban született a mai második magyar bronzérem

Amire nem sokan számítottak: Hárspataki Gábor bronzérmet nyert karatéban. A selejtezőcsoportja élén végzett magyar karatékára a sportág élő legendája, az ötszörös világbajnok azeri Ağayev várt az elődöntőben, és utóbbi sima győzelmet aratott. Karatéban az elődöntők vesztesei is bronzérmet kapnak, így a vereség ellenére óriási, váratlan magyar siker ez az olimpia programjába most bekerült, és Párizsban onnan lekerülő sportágban.

A 75 kg-osok között versenyző magyar karatés első meccsét megnyerte, a másodikat elveszítette, a harmadikat pedig döntetlenre hozta az ötfős csoportjában. Ez azt jelentette, hogy a házigazdák színeiben szereplő Ken Nisimura ellen ki-ki meccset vívhatott a továbbjutásért. A japán 1–0-ra vezetést szerzett fél perccel a vége előtt, ami nehéz helyzetbe hozta Hárspatakit.

A magyar mindent egy lapra feltéve támadott az utolsó másodpercekben, és elképesztő akcióval fordított. A mérkőzés utolsó tizedmásodpercében pazar mozdulattal nyakon rúgta Nisimurát, ezzel három pontot begyűjtve, megnyerte a mérkőzést, és ezzel a körbeverésnek köszönhetően meg is nyerte a selejtezőcsoportját.

Hárspataki utolsó pillanatban bevitt rúgása, amely érmet ért. Fotó: MTI/Kovács Tamás
PestiSracok facebook image

A döntőbe jutásért a karate világának egyik legnagyobb alakjával, az azeri Rafael Ağayevvel kellett megmérkőznie Hárspatakinak, és a várakozásnak megfelelően nehéz dolga volt. Az azeri végig magabiztosan növelve előnyét, 7–0-ra győzte le a magyart. A karateversenyeken nincs vigaszág, így mindkét elődöntő vesztese bronzérmet kap, ezért Hársfalvi már az elődöntőbe jutáskor tudhatta, hogy legrosszabb esetben is bronzérmes lesz, és ezt a meglepetésérmet be is zsebelte a tokiói karatetornán.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!