Pesti Srácok

Szabálytalan energiavételezés – Letölthető a MEKH honlapjáról a helyszíni ellenőrzést megelőző tájékoztató nyomtatvány

Szabálytalan energiavételezés – Letölthető a MEKH honlapjáról a helyszíni ellenőrzést megelőző tájékoztató nyomtatvány

Letölthető a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) honlapjáról, a Dokumentumtár, MEKH rendeletek rovatban a 18/2017. (XII. 21.) MEKH rendelethez kapcsolódó Ellenőrzést megelőző tájékoztató lap. Az ellenőrzést megelőző tájékoztató nyomtatvány a helyszíni ellenőrzés során jelenlévő személyek tájékoztatását biztosítja.

A hálózathasználati szerződés felek általi megszegésének egyes eseteire vonatkozó jogkövetkezmények mértékéről és alkalmazásáról szóló 18/2017. (XII. 21.) MEKH rendelet előírása alapján a helyszíni ellenőrzés megkezdését megelőzően az ellenőrnek az ellenőrzést megelőző tájékoztató lap átadásával tájékoztatnia kell a közreműködő személyt az ellenőrzésről és annak lehetséges jogkövetkezményeiről. A tájékoztatásnak ki kell terjednie az ellenőrzés céljára, a szabálytalan vételezés megállapítása iránti eljárás lefolytatására, a közreműködő személy együttműködési kötelezettségére és a nyilvántartott felhasználó személyére. Az ellenőrzést megelőző tájékoztató lap aláírásának megtagadása az ellenőrzést nem hiúsítja meg, az aláírás megtagadását az ellenőr ugyanakkor köteles dokumentálni. Az elosztó az ellenőrzést megelőző tájékoztató lapot a felek egyező akarata esetén elektronikus úton is megküldheti a felhasználónak. Az ellenőrzést megelőző tájékoztató lap itt tölthető le a MEKH honlapjáról.

Forrás: Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal. Fotó: MTI/ Máthé Zoltán

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!