A pogány magyarságot megtérítő Szent István boldog lehet az örökkévalóságban, hogy amit ő elkezdett, az be is fejeződött – fogalmazott portálunknak adott interjújában a 92 éves dr. Farkas Attila atya, művészettörténész, a Szent István Bazilika nyugalmazott lelkésze, hozzátéve, államalapító királyunk rendelése szerint a magyarság ezer éve őrzi a krisztusi hitet. Farkas Attilát az 52. Nemzetközi Eucharisztikus kongresszus nyitómiséjén kérdeztük többek között arról, milyen volt a 83 évvel ezelőtti első budapesti kongresszus, amelyen elsőáldozóként maga is részt vett.
Farkas Attila atya az interjúban felidézte, félárvaként a zsámbéki nővérek nevelték, az ő segítségük révén juthatott el 83 évvel ezelőtt, az 1938-as első budapesti kongresszusra, mint elsőáldozó. Hozzátette, nagy élmény volt a számára akkor megélni egy olyan örömünnepet, ahol tömegek találkoztak Jézus Krisztussal. Mint kiemelte, 1938 az utolsó békeév volt, a következő év végén Lengyelországot megszállták a németek, az az év már a háború éve volt.
Mi még a békét éltük meg. A békés Jézussal találkoztunk
– fogalmazott.
Szent István rendelése szerint őrizzük a hitet
Arra a kérdésünkre, hogy mint jelent Magyarországnak, a magyar híveknek az 52. Eucharisztikus Kongresszus, a következőt válaszolta:
a pogány magyarságot megtérítő Szent István szerintem boldog az örökkévalóságban, hogy amit ő elkezdett, azt be is fejeződött. Íme, ezer éve őrizzük a krisztusi hitet. Több-kevesebb megtartással ugyan, de azokat az erkölcsi normákat, amiket az Úr Jézus tőlünk elvár.
Vezetőkép: bazilika.biz
Facebook
Twitter
YouTube
RSS