Szentendrén több mint egymilliárd forinttal támogatták külföldi, elsősorban Soros Györgyhöz köthető szervezetek a helyi szervezeteket és a baloldali polgármestert 2019 óta – tudta meg a Mandiner. Cserébe a baloldalhoz köthető civil hálózat és az ellenzék befolyásos politikusi körei gond nélkül magukénak érezhették a települést.
Szentendre lehet napjainkban a baloldal külföldről érkező óriási pénzügyi támogatásának egyik legnagyobb kifizetőhelye a Mandiner információi szerint. A Fülöp Zsolt baloldali polgármester mögött álló Civil Kollégium Alapítvány (CKA) 2019 és 2022 között több mint egymilliárd forint külföldi támogatásban részesült, amelynek jelentős része közvetlenül Soros György szervezetétől, a Nyílt Társadalom Alapítványtól érkezett a helyi civil szervezethez.
Milliárdos külföldi támogatásból vette be Szentendrét a baloldal
A listán előkelő helyen szerepel az Ökotárs Alapítvány is, amely a kormányellenes civil szervezetek egyik legnagyobb támogatója lehet. A saját bevallása szerint 1994 óta a szentendrei civil ügyekkel foglalkozó CKA nyilvánosan hozzáférhető beszámolóiból arra lehet következtetni, hogy az elmúlt években a Fülöp Zsolt vezette baloldali önkormányzat közvetve és közvetlenül is hozzájuthatott a Soros-hálózathoz kötődő nyílt Nyílt Társadalom Alapítvány külföldi forrásaihoz. A pénzt kampánycélokra, illetve LMBTQ-szervezetek és balliberális gazdasági körök javadalmazására költhették. A baloldalhoz köthető civil hálózat szentendrei beágyazottságát és a Soros-hálózat közvetlen befolyását jól mutatja, hogy a város szervezeti és működési szabályzatát, és más alapdokumentumokat nem a városvezetés és a település jegyzője készített el, hanem a szintén a nemzetközi baloldalhoz köthető Amnesty International. A szentendrei, baloldali vezetésű szentendrei önkormányzatban a közvetlen külföldi befolyásgyakorlásnak tekinthető feladatért az AI ráadásul több millió forintos díjazásban részesült.
A baloldal új főhadiszállása
A 2022-es baloldali választási kudarc Szentendre új baloldali vezetésén belül is feszültségekhez vezetett. A Mandiner először számolt be még 2020-ban, hogy a 2019 őszén hivatalba lépett új, baloldali szentendrei városvezetés körül szinte azonnal elkezdődtek a botrányok, amint a járvány miatt elrendelt korlátozások fokozatosan megszűntek és újra a helyi ügyekre irányulhatott a figyelem. Fülöp Zsolt polgármestersége alatt egymást érték a botrányok Szentendre önkormányzatában, miközben – a lap önkormányzati forrásainak beszámolói és a nyilvánosan elérhető információk alapján – a város tulajdonában álló ingatlanokat és a település intézményrendszerét gond nélkül használhatták saját céljaikra a nemzetközi támogatást élvező „helyi civilek” és a legfelsőbb baloldali körökhöz, vagyis Bajnai Gordonhoz és Gyurcsány Ferenchez közvetlenül köthető befolyásos személyek.
Bevált a szentendrei recept
Helyi beszámolók alapján a településen mindenki tényként kezeli, hogy a júniusi önkormányzati választáson ismét Fülöp Zsolt polgármestert indítja a baloldal, mivel a település vezetése felett az elmúlt években jelentős befolyást kiépítő külföldi és hazai politikai és civil körök elégedettek a kialakult rendszerrel. A szentendreiek már kevésbé elégedettek, mivel 2019 óta gyakorlatilag a baloldal kifizetőhelyévé vált a Pest vármegyei település.
Forrás/Fotó: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS