A Médiatanács döntése bizony a feministák szólásszabadságát és a tudomány szabadságát is korlátozhatja – kommentálta a Mandineren Szilvay Gergely, hogy a Médiatanács négyszázezer forint megfizetésére kötelezte a Pesti TV-t egy 2021 év végi műsorért a Háttér Társaság beadványa nyomán.
A Háttér Társaság többek között azt nehezményezte, hogy a beszélgetők ismétlődően az »ő« helyett »ez«/»az«/»ezt« névmásokat használtak, ami szerintük azt az üzenetet hordozta, hogy a beszélgetők „a transznemű embereket nem tekintik embernek”, dehumanizálták őket.
A dehumanizáló beszéd mellett a műsorban részt vevők a transznemű nőkre »férfiként« hivatkoznak, ezzel tagadva, hogy transznemű személyeknek joguk lehet nemi identitásuk megélésére és elismerésére
– állították. Szilvay Gergely a cikkben arról ír, hogy a transznemű nők a tudomány szerint is valójában férfiak, biológiai férfiak (lásd például a leszbikus feminista filozófiaprofesszor Kathlenn Stock Material Girls című, magyarul nemsokára megjelenő kötetét). A valódi nemváltás lehetetlen, az pedig, hogy „elismerjék” a biológiai nemüktől különböző nemi identitásukat, nem jog, vagy nem szabadna, hogy az legyen. Mint hozzáteszi,
a transznemű mozgalom ugyanis nem pusztán modus vivendit szeretne, békés együttélést, hanem aktívan arra szólít fel, hogy fogadjuk el az ő transzideológiájukat – ugyanis csak akkor lehetséges egy „transznőt” valódi nőnek elfogadni, ha elfogadom a transzmozgalom egész emberképét.
A szerző úgy véli, a transzmozgalom számára azt jelenti az elfogadás, hogy
be kellene engedni az amúgy férfi „transznőket” a női öltözőkbe; a „transznőket” a népszámlálásokon és minden statisztikában nőként kellene nyilvántartani; a „transznőket” a női börtönbe kellene küldeni, ami egyre több bonyodalmat okoz tőlünk nyugatra.
Hozzáteszi: a transzmozgalom nemcsak az udvariatlan vagy alpári sértegetést tekinti „dehumanizálásnak”, hanem minden feléje irányuló kritikát is, ebből pedig az következik, hogy
a zárt, intoleráns, merev gondolkodás, ami emberek egy csoportjából egy kritizálhatatlan, érinthetetlen kasztot kreál. Az identitást pedig szentként kezeli.
Szilvay Gergely kiemeli: nincs olyan emberi jog, amely szerint tilos másokat kritizálni,
a transzmozgalom dehumanizációs narratívája valójában kamaszos hiszti és érzelmi zsarolás.
Forrás: mandiner.hu; Fotó: MTI/EPA/Martin Divisek
Facebook
Twitter
YouTube
RSS