Miközben a Római-part ügyében az ellenzék világraszóló hisztériát rendez a partmenti védmű ötlete ellen, kiderült, 2009-ben éppen az MSZP-SZDSZ-es fővárosi képviselők szavazták meg a partmenti nyomvonalat. Ami viszont talán ennél is érdekesebb: a PestiSrácok.hu által alaposabban szemügyre vett akkori határozat külön előnyként hivatkozott arra, hogy a partmenti védművel a terület tovább fejleszthető (értsd: beépíthető) lesz. Ehhez képest az akkor igennel szavazó Horváth Csaba riogat most a leghangosabban ingatlanpanamával… Hol a képmutatás határa?
Az MSZP fővárosi frakcióját vezető Horváth Csaba egy héttel ezelőtti sajtótájékoztatóján a „város történetének legnagyobb ingatlanpanamájaként” beszélt a római-parti gát ügyéről, azt állítva, hogy 2010 előtt sem támogatta senki, hogy a védmű a part menti nyomvonalon haladjon. A képviselő egy 2005-ös fővárosi hatástanulmányra hivatkozott, amely szerint a Nánási út–Királyok útja nyomvonalon kell a védművet megépíteni – nem pedig a part mentén.
Ám Horváth Csaba állításait gyorsan cáfolta a főpolgármester, sőt egy kiütéssel fölérő információt is megosztott a nyilvánossággal. Eszerint a fővárosi közgyűlés még 2009. május 14-én, 700/2009-es számú határozatában a meglévő Római-parti árvízvédelmi mű fejlesztésének helyszíneként a part menti nyomvonalat irányozta elő, így a védmű tervezését az eszerinti műszaki tartalommal javasolta. Az akkori szocialista főpolgármester-helyettes, a nemrég jogerősen felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtott Hagyó Miklós előterjesztését 36 szocialista és szabad demokrata képviselő igen szavazatával, nem szavazat és tartózkodás nélkül szavazták meg. Igennel voksolt Horváth Csaba, Gy. Németh Erzsébet, Demszky Gábor és Szabadai Viktor is – emlékeztetett Tarlós István, jelezve, az ellenzék aznap bent sem volt a közgyűlésben.
Így tehát nem igaz, hogy a III. kerület kezdeményezése volt a part menti nyomvonal, hiszen az egy szocialista előterjesztés volt – mutatott rá Tarlós István. A főpolgármester arra is emlékeztetett: arra a területre, amelyet Horváth Csaba ingatlanpanamaként emleget, nem a főváros adott engedélyt, hiszen a főváros semmilyen építési engedélyt nem ad ki, nincsenek építési hatósági hatáskörei.
Ám az olyan apróságok – mint például a tények – nem igazán szokták megzavarni a szocialista politikusokat a vádaskodásban. Ha viszont Horváth Csaba ingatlanmutyit emleget, akkor memóriafrissítésül tényleg érdemes őt szembesíteni a tényekkel. A fővárosi közgyűlés 2009. május 14-i ülésén négyféle javaslat közül választhatott a testület, és Horváth Csabáék a „C” változatot fogadták el.
Ez egyrészt azért érdekes, mert egy partmenti, úgynevezett „nyári” gátat épített volna mobilgátként a Római-partra – hasonlót, mint amit a mostani vezetés is szeretett volna, ám az ellenzék a népszavazási kezdeményezéssel megfúrt. (A következetesség soha nem volt szocialista erény, lásd: a budapesti olimpiai pályázat kezdeti támogatását, majd hátba szúrását.) Ám, ami talán ennél is érdekesebb, hogy az ominózus, Horváthék által megszavazott „C” változat külön előnyként hivatkozik a terület későbbi fejleszthetőségére. Íme:
- Vagyis az MSZP-SZDSZ-es városvezetés 2009-ben egy olyan határozatot fogadott el, amely a terület további fejlesztésére, beépíthetőségére hivatkozott. Most pedig részben ugyanezek az arcok – Horváth Csabával az élen – ingatlanpanamával riogatnak, a fákért aggodalmaskodnak. Mi ez, ha nem képmutatás?
A szocik tökéletesen hülyének, megvezethetőnek tartják a budapestieket, akik bármilyen maszlagot bevesznek. Ám a közvélemény-kutatási adatok alapján úgy tűnik, a szavazók átlátnak a szitán.
Vezető kép: MTI/Szigetváry Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS