Átadták a Pro Turismo-díjakat, a turizmus legmagasabb szintű kormányzati elismerését az idén hat szakember vehette át Seszták Miklós nemzeti fejlesztési minisztertől az ágazat első számú szakmai fórumán, a Turizmus Summit 2017 gálaesten a Művészetek Palotájában. A rangos esemény fényét rendhagyó V4-divatbemutatóval emelték tovább.
A díjátadó felvezetőjeként négy magyar, és a V4 más országaiból érkezett divattervezők, és egy magyar kalaptervező kollekcióit ismerhették meg a résztvevők egy divatbemutató keretében. Az Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a Hungarian Fashion Council által közösen rendezett bemutató célja az volt, hogy rámutasson a divat, az országimázs és a turizmus szoros kapcsolatára. A divatbemutató nem a hagyományos, megszokott módon folyt, hanem a Müpa közlekedő terei alakultak át kifutóvá: a modellek az épület mutatós lépcsőin vonultak végig, majd álltak össze egy egésszé.
Seszták Miklós beszédében kiemelte: minden idők legnagyobb turisztikai fejlesztési programjának elindításával a kormányzat kézzelfogható jelét adta annak, hogy stratégiai ágazatként tekint az évről évre újabb rekordokat döntő turizmusra. A látványos sikerek az ágazat szereplőinek egyéni teljesítményeiből adódnak össze, ezek jelentik egyúttal a legnagyobb hozzáadott értéket a turizmusban – mondta.
- 2017-ben Pro Turismo-díjjal tüntették ki Erdei Bálintot, aki az egyik legsikeresebb beutaztató iroda, a CITYRAMA tulajdonos-ügyvezetőjeként és a Magyar Utazási Irodák Szövetsége elnökeként is kimagasló érdemeket szerzett Magyarország nemzetközi hírnevének erősítésében.
- Gerendai Károly, a Sziget Kulturális Menedzser Iroda Kft. alapító-ügyvezetője már második alkalommal kapta meg az elismerést. A szakember Sziget Fesztivállal Magyarország egyik legismertebb turisztikai brandjét építette fel, a 150 ezres látogatottságú Balaton Sound pedig a Balaton nemzetközi népszerűsítésében játszik fontos szerepet. Mindkét fesztiválnak közvetlenül is több százezer vendégéjszakát köszönhet a turizmus. Távollétében édesapja vette át a díjat.
- Kovács Dóra Katalin a Brain Bar Budapest, Európa egyik legnagyobb tudásfesztiváljának ügyvezető igazgatója a nemzetközi utazásokban egyre fontosabb hívószónak, turistamágnesnek számító kreatívipar fellendítésében játszott szerepével érdemelte ki a díjat.
- Együtt részesült Pro Turismo-díjban Széll Tamás és Szulló Szabina, Magyarország egyik legismertebb séfpárosa. A 19 éve együtt dolgozó és a magánéletben is egy párt alkotó két szakember a Bocuse d’Or versenyeken elért kiemelkedő eredményeiért megosztva kapta az elismerést. Rendkívüli teljesítményüknek köszönhetően a gasztronómiai világ ismét felfigyelt Magyarországra. Személyes példájukkal, az utánpótlás nevelésével folyamatosan új lendületet és inspirációkat adnak a hazai szakmának.
- Zoób Kati divattervező prémium kollekciói Párizstól, Londonon át Sanghajig a világ fontos kifutóin tették ismertté és elismertté a magyar divatot. Nevéhez fűződik a balatonfüredi Anna Bál kulturális arculatának megújítása is, amely révén jelentős nemzetközi figyelmet kapott a rendezvénynek otthont adó település.
A Turizmus Világnapja alkalmából adományozható Pro Turismo elismeréssel minden évben azokat a szakembereket díjazzák, akik kiemelkedő teljesítménnyel járultak hozzá a turizmus fejlődéséhez. Személyükre a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója mellett a turisztikai és vendéglátóipari szakmai szervezetek tehetnek javaslatot. Az idén elismert kiválóságokkal együtt 1989 óta összesen 262-en részesültek Pro Turismo-díjban.
A díjátadó után a konferencia utolsó eseményeként a gasztronómiával ismerkedhettek meg a résztvevők. A fogadást a bor és az ételek párosa által kínált élményre építették fel, így a különböző állomásokon az adott ételekhez passzoló borokat lehetett megkóstolni. Magyarországhoz szorosan hozzátartoznak a kiváló borok, ezt a lehetőséget ki kell használni, ezért az MTÜ igyekszik fellendíteni a hazai borturizmust is.
A Turizmus Summit 2017 nevű szakmai konferenciát a Magyar Turisztikai Ügynökség most első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal szervezte meg az ágazati szereplők részére. Az egész napos rendezvényen a másfél évvel ezelőtt alapított MTÜ vezérigazgatója, Guller Zoltán köszöntőjében kiemelte: a turisztikai stratégia alkalmas arra, hogy 2030-ig zsinórmértékül szolgáljon minden ágazati szereplőnek, a stratégiát a tapasztalt szakemberek javaslataival kiegészítve sok százan írták, azokat elismert külföldi tanácsadók segítségével szintetizálták – mondta. “Svájci precizitás, magyar virtus – ez a turizmusfejlesztési stratégia” – fogalmazott.
PS/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS