Részletes videoüzenetben reagált a Csíki Sör Manufaktúra tulajdonosa arra a teljes baloldali sajtó által híresztelt ügyre, mely szerint másfél évtizede három magyar sztriptíztáncost akart az Egyesült Államokba vinni, de azok nem kaptak vízumot, így Kanadán keresztül akarta őket autóval becsempészni. Lénárd András szerint egyes sajtóorgánumok részigazságokat és fikciókat közöltek annak érdekében, hogy személyét és a Csíki Sör márkát lejárassák.
Soha nem sikerült legális státuszt szereznem az Egyesült Államokban, nem volt letelepedésim, zöldkártyám, útlevelem, semmilyen utazási dokumentumom – kezdi kendőzetlen őszinteséggel azt a videoüzenetet Lénárd András, amiben reagált arra a hírre, miszerint három magyar sztriptíztáncost akart az Egyesült Államokba vinni, de azok nem kaptak vízumot, így a vállalkozó Kanadán keresztül akarta őket autóval becsempészni. Lénárd akkor előzetesbe került, 13 millió forint (50 ezer dollár) óvadék ellenében engedték csak szabadlábon.
Lénárd elmondta, hogy turistavízummal ment ki az Egyesült Államokba, és festőként dolgozott. Akkor, a 2000-es évek elején a kanadai-amerikai határ egy laza határ volt, Kanada pedig sokak számára egy találkozási pont, mivel Kanadába könnyen ki lehetett jutni Közép-Európából – tette hozzá.
Az történt, hogy jómagamat, és a velem lévő pár embert megállítottak az amerikai határtól két kilométerre, igazoltattak, s mivel nem tudtunk semmilyen papírt bemutatni, ami tartózkodási engedélyt, vagy állampolgárságot bizonyított volna, egy idő után kiutasítottak volna minket az országból. Mindenki döntse el, hogy ez egy olyan nagy bűn-e, vagy nem.”
Akik a támadások hátterében állnak
Lénárd András úgy látja, hogy a mostani hírek azért jelentek meg róla, mert sérti a nagy sörgyárak érdekeit.
A magyarországi nagyipari sörgyártás arról szól, hogy mérgezik az embereket. Erre megjelenik egy székely legény a semmiből, épít egy sörgyárat, és elkezd arról beszélni, hogy minőség, alapanyagok, enzimek, génmódosított enzimek, erőltetett sörtermelés
– mondta a tulajdonos, hozzátéve, hogy személye és tevékenysége nyilván a román nemzetbiztonság szemét is szúrja.
Van egy vállalkozó, aki egy nap 80 ezer üvegre teszi rá a székely nemzeti szimbólumokat, a holdat és a csillagot a pajzs keretén belül. Ez a román nemzetbiztonsági szolgálatnak nem egy probléma?!”
Az interjúban Lénárd András azokra a híresztelésekre is reagált, melyek szerint a Tiltott Csíki Sör csődközeli állapotba került. Elismerte, hogy az aktuális piaci igényekhez képest valóban „egy kicsit nagyobb gyárat építettek”, ám ez mindössze annyit jelent, hogy új értékesítési helyeket kell keresniük. A feltételezett magyar állami támogatásokkal kapcsolatban pedig úgy fogalmazott:
Egyetlen egy olyan vállalkozásom sincs, amelyikhez valamilyen típusú állami támogatást kaptam volna. A csíki sör esetében még egy európai uniós pályázatért sem folyamodtunk, a legutolsó targoncát is önerőből és banki hitelből finanszírozzuk.”
„Beteszik a fát a küllők közé”
A sörgyár jövőjét Lénárd András a beţe în roate román mondással jellemezte, ami annyit tesz: beteszik a fát a küllők közé. Arra célzott ezzel, hogy „minden román hivatalban ott ül egy kék szemű ember, amelyik arra hivatott, hogy a magyar érdekeket akadályozza”. Ennek ellenére nem adja föl, sőt nagyon sok innovatív ötlet hever az asztalán.
Vezető kép: Dávid Botond
Facebook
Twitter
YouTube
RSS