Pesti Srácok

Gulyás Gergely a PS-nek: az igazi szennyezők röhögve növelik kibocsátásukat, míg Európa szétveri a gazdaságát

Gulyás Gergely a PS-nek: az igazi szennyezők röhögve növelik kibocsátásukat, míg Európa szétveri a gazdaságát
Fotó: Purger Tamás

Minden épeszű ember fontosnak tartja a környezetvédelmi célkitűzéseket, de amit az Európai Unió ezen címszóval művel, az több szempontból is aggályos -fogalmazott a PS-nek Gulyás Gergely. A Miniszterelnökséget vezető miniszter kiemelte, miközben Európa a környezetvédelem címszavával tönkreteszi gazdaságát, a szennyezők a világ más tájain csak nevetnek ezen.

Mint nemrégiben megírtuk, a Patrióták Európáért frakciócsoport nemrégiben megszerezte a 2040-es klímacélokért felelős főtárgyalói posztot, amely jelenleg vörös posztó a brüsszeli zöldek számára. A Kormányinfón arról érdeklődtünk, milyen hatást tudnak gyakoroni a Patrióták az Európai Bizottság meglehetősen ambíciózus zöld céljaira, amelynek részeként 2050-re a teljes klímasemlegességet elérné a kontinens. Gulyás Gergely előljáróban úgy reagált, a patrióták egy alternatívát kíván képviselni az európai politikában, ami ugyan új és üdítő, de a jelentéstevői poszttól azért csodákat sem érdemes várni. Úgy vélte a szennyezők mentalitásán sem ez fog változtatni.

Szennyezők, Gulyás, Vitályos
Gulyás gergely szerint az igazi nagy szennyezők röhögnek Európa vállalásain; Fotó: Balogh Zoltán

A nagy szennyezők csak röhögnek

A miniszter elmondta, véleménye szerint minden épeszű ember fontosnak tartja a környezetvédelmi célkitűzéseket, de amit az Európai Unió ezen címszóval művel, az több szempontból is aggályos. Mint kifejtette, 

részben azért, mert tönkretesszük a saját gazdaságunkat és saját versenyképességünket. Másrészről ma Európa a világ károsanyag-kibocsátásának 7 százalékáért felel, és ezt próbáljuk nullára csökkenteni. A nagy szennyezők röhögve növelik a saját kibocsátásukat, versenyképességben emiatt velük Európa nem tudja felvenni a versenyt. akár a károsanyag-kibocsátást is, ugyanakkor pedig versenyképességben nem tudjuk velük felvenni a versenyt, ezért csak kárt okozunk saját magunknak.  

Mint kiemelte, ez egy erőltetett, a gazdasági szempontokat figyelembe vevő politikai irányzat, amelynek semmi köze az észszerű és helyes környezetvédelemhez.  

Európa szenved

Felvetettük, milyen alternatívát tud akkor nyújtani a Patrióták erre a kihívásra? Gulyás Gergely úgy reagált, egy helyes alternatív megoldáshoz nem is kell messzire menni az időben. Húsz évvel ezelőtt ugyanis Lisszabonban még az volt a közös célkitűzés, hogy létrehozzák a legversenyképesebb, legnagyobb, legszabadabb gazdasági térséget, ami Liszabontól Vlagyivosztokig húzódik.  

A világpolitika közben sokat változott, ezt a célt az Európai Unió mára feladta. Vlagyivosztokot már levágtuk, az oroszokkal minden gazdasági együttműködést igyekszik felszámolni a Bizottság. Az enegiapolitikában mára elfogadhatatlanná vált, amit az Európai Unió csinál

-hangsúlyozta Gulyás Gergely. Mint megjegyezte, a baloldali Draghi-jelentés is bizonyíték rá, hogy a mainstream politikusok egy része is értékeli,  

Európa szenved attól, hogy szétverjük a saját gazdaságunkat. 

 

Megcsappant Ursula támogatói bázisa

Gulyás Gergelyt arról is kérdeztük, milyen tanulsága lehet az Ursula von der Leyen elleni bizalmatlansági vitának és szavazásnak. Mint a miniszter elmondta,  mindez arra mutat rá, hogy 

az európai hagyományos jobboldal megszűnt, az Európai Néppárt nem az európai jobboldalhoz tartozik, a baloldallal és helyenként kommunistákkal együtt szavazva biztosítja a hatalmát. 

Ugyanakkor kiemelte, a szavazáson megmutatkozó többség mintegy 40 szavazattal maradt el attól, amennyit von der Leyen 2024-ben a megválasztásakor kapott. 

 

Ajánljuk még

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.