
Bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette, hamis magánokirat felhasználásának vétsége és számvitel rendjének megsértésének bűntette miatt emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség négy személy ellen a Fővárosi Törvényszéken – írták szerdai közleményükben.
Mint kifejtik, az ügyben az OLAF főigazgatójának igazságügyi ajánlása alapján, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség által kiírt, közbeszerzési, jogi és műszaki-szakmai szakértői tanácsadás beszerzésére irányuló közbeszerzési eljárással, illetve annak megvalósításával kapcsolatban az OLAF által megfogalmazott megállapítások és kifogások vizsgálata érdekében került sor a nyomozás elrendelésére.
A vádirati tényállás lényege szerint a közbeszerzésen nyertes konzorcium egyik alvállalkozó cégének ügyvezetője – annak érdekében, hogy bevételei után az általánosforgalmiadó-, valamint társaságiadó-befizetési kötelezettségét jogellenesen csökkentse – 2011 és 2013 között három gazdasági társaság ügyvezetőjétől valótlan tartalmú költségszámlákat szerzett be és állított a könyvelésébe, amelyek mögött tényleges gazdasági események nem álltak. A cselekmény a költségvetésnek – áfa és társasági adónemben – közel 84 millió forint vagyoni hátrányt okozott. A valótlan tartalmú számláknak a könyvelésébe történt beállításával az ügyvezető a számviteli törvényben előírt bizonylati rendet is megsértette, amellyel mindhárom üzleti évet érintően a gazdasági tevékenységének valós és megbízható képét lényegesen befolyásoló hibát követett el.
A közlemény szerint az ügyészség vádiratában azt indítványozta, hogy a bíróság az ügyvezetőt és egy társát – aki több, mint 70 millió forint adótartalommal állított ki valótlan számlákat – végrehajtandó szabadságvesztésre, és közügyektől eltiltásra, a másik két vádlottat pedig felfüggesztett szabadságvesztésre ítélje. A nyomozó ügyészség ezen túlmenően azt is indítványozta, hogy a bíróság a vádlottakat tiltsa el gazdasági társaság vezető tisztségviselői foglalkozás gyakorlásától és ítélje őket pénzbüntetésre.
Forrás: Központi Nyomozó Főügyészség; fotó: MTI; a kép illusztráció
Ubul
2020-09-17 at 08:35
Javitva: “… ügyvédjének a 6 milliárdos áfacsalás ügye évek óta megoldatlan”.
Ubul
2020-09-17 at 08:31
Az Ügyészség szerint: “A cselekmény a költségvetésnek – áfa és társasági adónemben – közel 84 millió forint vagyoni hátrányt okozott”. S ezért letöltendő börtönbüntetést és pénzbírságot helyeztek kilátásba. Hogy ez sok vagy kevés, vérmérséklet kérdése, az viszont felettébb érdekes, hogy a Gyurcsány ügyvédje a 6 milliárdos áfacsalás ügye évek óta megoldatlan. A végén még megussza a felelősségrevonást, mivel ügyesen kijátszva az igazságszolgáltatást, önkormányzati képviselőnek megválasztatta magát. Épp ideje lenne a Választási törvényünket újra gondolni.
khm
2020-09-16 at 15:03
N.S.
Már a monogramközlés is emberi jogot sért. 🙂
Nilton Santos 4307
2020-09-16 at 13:52
Nem értem a tájékoztatásunkat : aszongya , hogy vádat emeltek 4 fő ellen …
Tehát már le van ill. ki van nyomozva minden , a bűnösök meg vannak állapítva , nevezve , mindenki akinek tudniuk kell ismeri őket …MI MIÉRT NEM TUDJUK MEG NÉV SZERINT a tolvaj , csaló , sikkasztó , hazug KORRUPT BŰNÖZŐKET GENGSZTEREKET BANDITÁKAT MAFFIÓZÓKAT ROHADÉK ALJADÉK KOMMENISTA – SZADESZ-ISTA KUNCE-ISTA CSATORNA PATKÁNYOKAT !!??
Jobb az ha csak találgtjuk a neveket — a segg hülye , agyalágyult DEMSZKÁJ , vagy a szélhámos , kókler kotvány HAGYÓ , vagy a velejéig rothadt komcsi sipítozó sipista HORVÁTH CSACSI , vagy a zakkant , bumburnyák , drogos , pimpós-csákány orrú kretén LIBERNYÁK GYURCSÁNYI FITTELÍNA BÖSZME , …vagy kicsoda a csorda , csürhe , söpredékek közül….???!!
Tudni szeretnénk mindenkiről mindent…..
Németh Ferenc
2020-09-16 at 13:19
Nagyon egyszerű lenne az ábra ,de előbb mindennemű gazdasági szövődményeket ki kellene iktatni a rendszerből hogy nelehessen semmilyen más felelősségvállalás mint személyi.Továbbá ki kell iktatni az összes kamatos alapú pénzt a rendszerből.Pénzteremtés jogát odaadni az értékteremtőknek de csakis az eladott termék után.Aki csal lop hazudik annak levágni mind a két alkarját és a nyelvét ha hazudik.Ki visszaéll a hatalmával azt karóbahúzni a saját háza előtt. minden más a judeoputokráciát szolgálja.Aki az emberi jogokra hovatkozik annak már eleve csalafinta gondolatai vannak a mások átverésére.
sorry
2020-09-16 at 13:13
Soká lesz vége. Kik az érintettek?
Polgar
2020-09-16 at 13:10
Nem szabad nevesiteni?
Tudományos libsizmus
2020-09-16 at 12:25
Hanem hír.
Namond
2020-09-16 at 12:13
Ez nem cikk.
Tudományos libsizmus
2020-09-16 at 11:55
“Az OLAF jelentés egy baromság!” – Demszky Gábor.
khm
2020-09-16 at 11:41
Benne van a 4-ben a demszki?
Addig ugyanis nem igazán történik semmi,míg az az elmeháborodottat játszó tolvaj szabadlábon van!