Pesti Srácok

Újra rács mögé került a Deák téri kettős gyilkosság egyik vádlottja, miután a házi őrizetben rátámadt a családjára

Újra rács mögé került a Deák téri kettős gyilkosság egyik vádlottja, miután a házi őrizetben rátámadt a családjára

Súlyos testi sértéssel és garázdasággal gyanúsították meg a Deák téri kettős gyilkosság egyik vádlottját, akit emiatt újra letartóztattak – adta hírül ma a Blikk. A fiatalember ugyanis már jó ideje házi őrizetnek megfelelő bűnügyi felügyeletben volt, ám annak megsértése miatt így visszakerült a rácsok mögé.

Az eset nem most, hanem még februárban történt. A lap szerint J. Marcell eltörte az apja orrát a lakásban, a lépcsőházban pedig a gyilkossági ügyben szintén vádlott ikertestvérével dulakodott.

A Deák téri késelésként elhíresült tragédia 2020 májusában történt, amikor egy fiatalokból álló társaság verekedett össze egy másik bulizó társasággal. A vád szerint az épp aznap 18 éves fiú, Cs. Krisztián két fiatalt is halálra szurkált. A 16 és a 20 éves fiatalok a helyszínen életüket vesztették. A késelő akár életfogytiglant is kaphat.

Ebben az ügyben másodrendű vádlott J. Marcell, akit különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérletével és csoportosan, társtettesként elkövetett rablás bűntettével vádolnak. Ráadásul ő volt az, aki többször fejbe rúgta az egyik megkéselt, a földön fekve haldokló áldozatot.

PestiSracok facebook image

A fiatalember a bűncselekmény elkövetése után társaival együtt le volt tartóztatva, ám később – testvérével együtt – enyhítettek a legszigorúbb kényszerintézkedésen. Ítélet egyébként a gyilkossági ügyben még nem született, a bírósági per jelenleg is folyamatban van a Fővárosi Törvényszéken.

A kérdezett ügyben a Fővárosi Főügyészség indítványa alapján a Fővárosi Törvényszék 2023. február 24-én rendelte el a vádlott letartóztatását a bűnügyi felügyelet szabályainak súlyos megsértése miatt. A férfi ellen újabb büntetőeljárások indultak, mivel a megalapozott gyanú szerint garázda jellegű verekedésbe keveredett, valamint egy hozzátartozóját bántalmazta súlyosan – tájékoztatta a Blikket dr. Rab Ferenc Levente helyettes szóvivő.

(Blikk / Kiemelt kép: Knap Zoltán-Blikk)

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.