„Ha egy felnőtt madárhoz oda tudunk menni anélkül, hogy elmenekülne, bevár minket, akkor lehet sejteni, hogy segítségre van szüksége”
– derült ki annak az ünnepi alkalomnak az apropóján, amelynek során a Fővárosi Állat- és Növénykertben gondozott sérült állatokat, madarakat és kisemlősöket engedtek szabadon a Bükki Nemzeti Parkban. Az eseménytől készített videónkból sok, állatmentéssel kapcsolatos hasznos tanács mellett az is kiderül: volt arra példa, hogy egyesek erdőből „menekítettek ki” sünöket, gondolván, hogy ott nem kellően komfortos számukra az élet…
TIHANYI RITA – SUSÁNSZKY MÁTYÁS
A Fővárosi Állat- és Növénykert a héten megtartott „ZOO4NAT – Szlovák és magyar állatkertek az állatvilág megőrzéséért a határmenti térségben” című konferencia keretben engedett szabadon szerdán az intézményben meggyógyított, illetve felerősített és felnevelt mentett állatokat. A mentett állatok elengedésében részt vett Erich Kochner, a Kassai Állatkert igazgatója, valamint Persányi Miklós, a Fővárosi Állat- és Növénykert főigazgatója. Az esemény alkalmával arról érdeklődtünk, hogyan ismerhetőek fel a valóban segítségre szoruló állatok, és mit kezdjünk velük, kihez fordulhatunk tanácsért. Azt elöljáróban elárulhatjuk: a Fővárosi Állat- és Növénykert munkatársait bátran kereshetjük, ha bajbajutott állattal találkozunk…
Forrás/fotó/videó: PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS