Még véget sem ért az ellenzéki előválasztásnak nevezett nagy balliberális ki-mit-nem-tud, Csepelen már meg is feneklett az összefogás. Ott ugyanis már 25-én megpuccsolta az MSZP az ellenzék független-de-mégis-emeszpés polgármester-jelöltjét, Takács Mónikát. Helyette az MSZP haldokló testén élősködő Párbeszéd politikusát, Erdősi Évát indítják a szocialisták. Így Horváth Csaba után egy újabb MSZP-s politikus vesztette el pártja támogatását egy Párbeszédes ellenében, Karácsonyék lassan, ámde bizonytalanul, belülről bomlasztják az amúgy is foszladozó szocialistákat. Ezzel azonban nincs vége a csepeli királydrámának: a DK a főpolgármester-jelöléshez hasonlóan itt is szembefordult az MSZP-P-vel. Állításuk szerint ők sosem egyeztek bele Takács jelölésébe, ezért az előválasztáshoz hasonlóan a kerületben is saját jelöltet állítanak, ráadásul nem is akárkit akarnak jelölni a pozícióra. A trónkövetelők száma tehát egyre szaporodik a külvárosi Trónok Harcában, ahogy a megbuktatott Takács a Jobbik és az LMP támogatásával akar függetlenül visszavágni az őt kigolyózó DK-nak és MSZP-nek.
Mindenki által elfogadott közös jelöltből lett tényleg (egyelőre) független jelölt Takács Mónika, az ellenzéki összefogás csepeli polgármester-jelöltje. A hivatalos indoklás szerint azért váltották le Takácsot, mert soha nem is fogadta el őt az összes ellenzéki párt. Az MSZP ugyan megszavazta a Csepeli Munkásotthonnak a vezetőjeként is tevékenykedő politikust, a többi párt azonban nem nyilatkozott személyéről, a DK pedig kifejezetten ellenezte jelölését.
Ezzel szemben a Csepel.info úgy értesült, hogy Takács Mónika nem akart beleegyezni abba, hogy a 2010 előtti ügyeiben számos bűncselekménnyel vádolt, MSZP-s Szenteczky János és a szintén 2010 előtti alpolgármester, a DK-s Horváth Gyula legyenek mindenben a főnökei. A lap szerint ez lehetett a veszte. Helyette új jelöltet kellett keresni: így került a képbe Erdősi Éva.
Bangóné itt is csak zavart kelt
Bangóné Borbély Ildikó, a csepeli MSZP elnöke a párt taggyűlése után közleményben próbálta meg tisztázni az esetet, de csak több kérdést vetett fel, mint ahány választ adott:
Sajnáljuk, hogy egyesek az európai parlamenti választási kampányban, illetve az EP-választás óta nem kizárólag változást akaró a csepeliek érdekét és elvárását szem előtt tartva politizáltak, és az ellenzék győzelmi esélyeinek megteremtése helyett a saját, rövid távú politikai céljaikat helyezték előtérbe.
A közleményből ugyanis nem derül ki, hogy a szocialisták ügyeletes rágcsálószakértője Takács Mónikára vagy Horváth Gyulára, a Demokratikus Koalíció elnökére gondolt, mikor ezeket a sorokat írta. Nem lehetetlen ugyanis a második lehetőség, hiszen Horváth már az EP-választások előtt jelezte, hogy nem hajlandó elfogadni Takács Mónika jelöltségét, akit alkalmatlannak tart.
Független lehet a független jelölt
A közgyűlés határozata után Takács a Facebookon reagált az ügyre; posztjában megköszönte az eddigi támogatást, majd hozzátette: egy új időszak kezdődik. Hogy ezt hogy értette, azt egyelőre nem tudni, azonban szimpatizánsai független nevezésre buzdítják az elvileg eddig is függetlenként politizáló politikust.
Emellett az sem elképzelhetetlen, hogy a kerületben jelölttel (és koncepcióval) nem rendelkező LMP és Jobbik támogatásával indul. Minthogy az MSZP szakított Takáccsal, a politikus tárgyalóképessé vált a két párttal, ráadásul ezzel jól odaszúrhatna az őt félreállító szocialistáknak.
A DK külön úton indul
Csepelen sem tartott sokáig a DK szövetsége az MSZP-P-vel: Gyurcsány Ferenc helytartója, Horváth Gyula Kálmán Olgához hasonlóan egy celebet szeretne nevezni, lehetőleg nőt, aki már eddig is aktív volt politikailag. Sajtóinformációk szerint erre a szerepkörre Sándor Máriát, a “fekete ruhás nővért” szemelte ki a párt.
A kerületben tehát az ellenzéki összefogás odáig jutott, hogy a baloldal legalább 3 jelöltet indít a Fidesz ellen, azonban ez a szám még nőhet, amennyiben a Momentum is kiáll az MSZP-P által jelölt Erdősi mögül. Mindenesetre négy hónappal a választás előtt elkezdődött a politikai könyöklés és pozicionálás a kerületben, az elkövetkező hónapokban pedig súlyos hatalmi játszmákra lehet számítani a csepeli roncsderbin.
Forrás: Csepel.info; Fotó: Csepel.info
Facebook
Twitter
YouTube
RSS