Az önkormányzati választás óta sokszor írtunk arról, hogy a frissen hatalomra került ellenzékiek kiéhezett hiéna módjára viselkednek, hallhattunk rémtörténeteket szabadrablásról és tisztogatásokról is. Nagykanizsa ebből a szempontból különösen kiemelkedik a sorból, a város gyakorlatilag a baloldali aljasságok egyfajta kiállítóterme lett a helyhatósági választások után. A közgyűlésben többséget szerző ellenzékiek látszólag felelősség nélkül változtatták Nagykanizsát a módszeres rablás kísérleti laborjává, hiszen abban a “szerencsés” helyzetben vannak, hogy ellenzékből vezethetik a várost a testületben kisebbségbe szorult polgármesterrel szemben. Ennek megfelelően a Fodor Csaba, a Zala megyei MSZP – elnök vezette frakció meg sem próbálkozott a város vezetésével, sokkal inkább idegen megszálló hatalomként inkább annak kizsákmányolásának láttak neki, bevetve minden olyan módszert és eszközt, amit csak a baloldaltól láthattunk az elmúlt hónapokban, években.
Nagykanizsán október 13-a után teljesen feje tetejére állt az élet, már ami a város vezetését illeti. Polgármesternek a FIDESZ-KDNP jelöltjét, Balogh Lászlót választották meg, mellette további 6 kormánypárti képviselő jutott a 15 tagú közgyűlésbe. Ezzel szemben a helyi ellenzéket összefogó szivárványkoalíció, az Éljen VárosuNK Egyesület (ÉVE) 8 főt delegált, így a többséget ez az egyesülés tudhatja magáénak. Az elvtelen összefogással már el is jutottunk az első központilag kikísérletezett bolsi trükkhöz, de ez csak az első az eszköztár végtelen sorában. A szavazatok megoszlása a fontos döntéseknél a polgármesteri vokssal együtt mégis 50-50 százalék volt, ezért is rendkívül visszataszító az, amit Fodor Csaba, az ÉVE frakcióvezetője a fideszesek aggályai ellenére vitt keresztül a saját frakcióján.
A szocialisták megyei elnöke bravúros akciójának köszönhetően egyetlen közgyűlés alatt tizenegy városi cég nyolc vezetőjét váltották le, a döntést természetesen szakmai szempontokat nélkülözve, pártpolitikai alapon hozták. Többségüket azonnali hatállyal kitisztogatták a városi közéletből, ezzel együtt pedig elkezdődött a pozícióosztás is a haveroknak. Miközben az ellenzék azt hirdette – az akkor már a saját fennhatóságuk alá tartozó helyi médián keresztül -, hogy Nagykanizsának rendkívül kevés pénze van, aközben csak a cégvezetők kirúgása többmilliós pluszköltséggel járt. Nem beszélve az új vezetők megemelt bérezéséről, amit mind a mai napig, a válsághelyzet ellenére is megkapnak. Úgy tűnik a kifizetőhelyek nem ismernek válságot. Az egyik ilyen pozíciót kapta meg Zakó László, aki 1998-ban az FKGP jelöltjeként került az Országgyűlésbe, majd a Csurka István vezette MIÉP-ben is megfordult, hogy aztán a Jobbik színeiben több alkalommal is megbukjon az éppen esedékes választáson. Legutóbb 2018-ban szerepelt le csúfosan. Még szerencse, hogy rá is gondoltak az elvtársak, akik a Nagykanizsa Vagyongazdálkodási és Szolgáltató Zrt. vezérigazgatói székét ürítették ki Zakó részére. Anyagilag persze ő is jól jár, hiszen bruttó 620 ezer forintos fizetése mellett céges autó, utazási költségtérítés és céges telefon is terheli a kanizsai költségvetést.
Persze a szentek keze is maguk felé hajlik, hát még a kanizsai nyolcaknak: a pozíciók kiosztásakor magukról sem felejtkeztek el. Első lépésként már ősszel megjutalmazták magukat a jól végzett munkáért a tiszteletdíjak megemelésével, majd a fizető tisztségeket is szétosztották maguk közt. Ide értve a bizottsági pozíciók mellett a két alpolgármesteri tisztséget is. Az 50-50 százalékos választási eredmény ellenére még az alpolgármesteri székeket is meg akarták kaparintani, mindkét helyet ÉVE-s politikusnak szánva, bár ez a törekvésük végül gellert kapott.
A koronavírus vetett véget a fosztogatásnak
Az emelt fizetés nem hozott emelt munkakedvet az ellenzéki képviselőknek, így a koronavírus okozta helyzet kapcsán Balogh László polgármester gyakorlatilag egyedül fogott hozzá a védekezés megszervezéséhez. A veszélyhelyzetre hivatkozva a polgármester kinevezte alpolgármesternek a Fidesz frakcióvezetőjét, Bizzer Andrást, és visszahívta „hivatalukból” a tanácsnokokat, valamint az ÉVE frakció által elfogadott, a Nagykanizsa eladósodását garantáló költségvetést is felfüggesztette. Így az önkormányzati képviselők fizetése a 2019. októberi önkormányzati választások előtti szintre csökkent – az ellenzék legnagyobb bánatára. A polgármester 150 millió forintot csoportosított át a költségvetésből a védekezésre, illetve az általános tartalék és bizonyos költségvetési sorok zárolásával, további 536 millió Ft-ot tartalékolt a várható negatív gazdasági hatások kezelésére. A védekezés részeként pénteken megérkezett Nagykanizsára 50 ezer darab kínai maszk, aminek a szétosztása folyamatban van, a polgármester szerint, ebből minden háztartásba jut majd. Emellett több, mint 30 ezer maszk készül jelenleg is Nagykanizsán. Természetesen az ellenzéknek ehhez is volt hozzáfűzni valója: szerintük a kínai maszkok rossz minőségűek. Ennyit sikerült hozzátenni a védekezéshez, illetve talán jobb is lett volna, ha csak ennyit. Az elmúlt hetekben ugyanis a kisebbségi önkormányzatot vezető Teleki László összehívta a kanizsai cigány szervezeteket és természetesen kebelbarátjukat, Fodor Csaba frakcióvezetőt.
Mindeközben Balogh László polgármester is jelezte, a járvány megfékezésében segíteni szeretne a hátrányos helyzetű családoknak, ezért ő is egyeztetésre hívta Teleki László roma vezetőt. A polgármester jelezte, hogy a város készít egészségügyi csomagokat a rászoruló családoknak. Ezt első körben kiosztották, majd nem sokkal később további csomagok készültek el. Ebben az esetben is lázmérőt, maszkokat és többek között fertőtlenítőszert tartalmazott a hozzávetőlegesen 5 ezer forint értékű csomag. Összesen 110 darab, amit pénteken adott át az alpolgármester a helyi cigány vezetőnek.
Ehhez vastag arcbőr kell: Fodor besurrant csomagot osztani
Majd a helyi kisebbségi önkormányzat vezetője, Teleki László – miután a csomagokat átvette az alpolgármestertől – meginvitálta Fodor Csabát, az ÉVE frakcióvezetőjét is annak szétosztására, aki persze lelkesen részt is vett a polgármester által összeállított csomagok átadásában. Azonban ezt úgy tette, mintha az ÉVE ajándékait kapnák a helyiek. Ez volt tehát az ellenzék védekezése a koronavírussal szemben: a fideszes intézkedésekre ráaggatták saját nevüket, hogy így tetszeleghessenek a városban.
Talán a kormányközeli vállalkozók által lenyúlt készletekről bizonyíték nélkül deliráló Hadházy Ákos is elgondolkozhat végre azon, hogy a csomagokat és a hazánkba érkező védőeszközöket ki is dézsmálja valójában?
Fotó: Éljen VárosuNK Egyesület Facebook oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS