
Michel Barnier szerint az Európai Bíróság rosszul tette, hogy csökkentette a tagállamok hatáskörét a migráció szabályozásának kérdésében. Az Európai Néppárt egykori alelnöke már a 2022-es választások előtt úgy vélekedett, hogy a bevándorlás problémájának a kezelése kicsúszott a franciák kezéből. Akkor azt javasolta, hogy az ország függessze fel három-öt évre a nem uniós országokból érkező migránsok fogadását.
A vele szemben megfogalmazott kritikára, miszerint csatlakozott a populista hullámhoz, amelyet egykor megvetett, úgy válaszolt:
Én már előttük is európai voltam, és utánuk is európai leszek.
Barnier egyúttal kritikát fogalmazott meg az Európai Bírósággal szemben, amiért csökkentették a tagállamok jogkörét saját határaik megvédése szempontjából. Szerinte komoly probléma, hogy sem a francia, sem más európai országok alkotmányaiban nincs szó a migráció szabályozásáról, és ezeket az alkotmányokat 30–40 éve úgy értelmezik, hogy azzal a bevándorlóknak kedveznek. Megoldásként azt javasolja, hogy írják át az uniós szerződéseket. Hozzátette: a bevándorlás szabályozásának kérdéséről és a migránskvótákkal kapcsolatban népszavazást kellene tartani Franciaországban.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Matthys
lesi
2023-11-21 at 18:08
hát én nem kötnék az tuti még ez a rohadék meg nem döglik
Orientál
2023-11-21 at 17:04
Hazánkba már törvény véd minket a balliberálisok zöldek hazaáruló migránspolitikájukkal szemben. Hála Orbánéknak.
Orientál
2023-11-21 at 16:47
Persze kellene és eddig előb ezzel nem állt elő ja jövőre júniusban ep-s választások lesznek.
ViAM
2023-11-21 at 08:49
Fulladjatok a saját mocskotokba franciák! Ebül szerzett vagyonotok, ebül vész el – amit megérdemeltek.
hozzaszolo
2023-11-21 at 08:42
/Én már előttük is európai voltam, és utánuk is európai leszek./
Értsd: francia vagyok, más meg le van szva.
Én meg magyar, és ugyanaz a gondolat. A francia is le van