Pesti Srácok

Felújítják az óriáskereket a bécsi vidámparkban

A Práter vidámpark fennállásának 250. évfordulója alkalmából felújítják az osztrák főváros egyik jelképének számító óriáskereket, ezért a régi gondolákat eladták, és modernizált fülkéket szerelnek fel helyettük.

MTI

Az óriáskerék üzemeltetőjének tájékoztatása szerint régiséggyűjtő, golfpálya-tulajdonos, temetkezési vállalkozó és magánszemély is volt a vevők között. Az 1946-ban gyártott fülkék darabja 10 ezer euró feletti összegért kelt el. A tizenöt gondolát légkondicionált, fűthető, akadálymentesített és több ablakkal ellátott fülkékre cserélik. A munkálatok júniusig zajlanak és üzemzárás után, esténként végzik majd. A csere összesen mintegy négymillió euróba (1,24 milliárd forint) kerül, de a belépőjegy ára (9,5 euró) nem változik idén.

PestiSracok facebook image

A bécsi vidámpark március 15-én, kedden kezdi meg hivatalosan az idei szezont. A meglévő 146 attrakció mellett számos újdonsággal is készülnek az üzemeltetők, azonban ezeket csak jövő héten mutatják be. Az óriáskerék gondoláinak felújításán túl kicserélték a Práter területén 1928 óta üzemelő kisvasút sínpárját. Április elsején nyitják meg a Rollercoaster-Restaurant elnevezésű éttermet, ahol az ételeket síneken szállítva szolgálják fel a vendégeknek.

Április 9-én délután ünnepi virágkarnevál vonul át a vidámparkon. Feldíszített oldtimerek, lovaskocsik, traktorok és motorkerékpárok menete után az óriáskeréknél folytatódik az ünneplés. Május 7-től szeptember 4-ig nyári játékok színesítik a kínálatot, amely alatt filmvetítések és gyermekszínház is lesz, továbbá itt lehet végigszurkolni a labdarúgó Európa-bajnokság meccseit is. Augusztus 14-én I. Ferenc József születésének évfordulója alkalmából koncerteket, sörkóstolást és tűzijátékot tartanak a Práterben.

A Wien Múzeumban március 10-től augusztus 21-ig látható kiállítás a Práter történetéről, a bécsi Zsidó Múzeumban március 16-tól szeptember 18-ig tartó tárlaton idézik fel a híres bécsi vidámpark egykori hangulatát. A híres vidámparkot 1766-ban II. József nyitotta meg, az óriáskerék 1897 óta üzemel. A Práternek évente átlagosan 4,2 millió látogatója van, az idei jubileumi évben mintegy hatmillió vendégre számítanak.

Az óriáskerék többször volt világrekord-kísérletek helyszíne. Tavaly egy felső-ausztriai motorversenyző, Günter Schachermayer egy kört tett az óriáskeréken Vespa motoron, amelyet az óriáskerékhez erősítettek. A rekordkísérletet az óránként hatvan kilométer feletti szél nehezítette. 2013-ben Franz Müllner salzburgi erősportoló a 244 tonnás óriáskereket izomerővel mozdította meg.

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.