Pesti Srácok

Újra együtt koncertezik a Guns N' Roses

Huszonhárom év után először játszott együtt a hétvégén Axl Rose és Slash: a Guns N' Roses meglepetésre abban a kis Los Angeles-i klubban lépett fel ismét, ahonnan évtizedekkel ezelőtt pályafutásuk indult.

MTI

A Troubadour klubban ötszáz fős közönség előtt zenéltek pénteken a rocklegendák, és hamarosan a kaliforniai Coachella fesztiválon is fellépnek - számolt be róla a The Daily Telegraph. A Troubadour-beli koncertre tíz dollárért adták a jegyeket a rajongóknak abban a lemezboltban, hol annak idején Slash, az együttes gitárosa dolgozott. A közösségi médián megjelent hírek szerint a Guns N' Roses hagyományaihoz híven ezúttal is az It's So Easy című számmal kezdte a műsort. A pénteki koncert után pedig szombaton is felléptek Los Angelesben.

PestiSracok facebook image

G2
Axl Rose és Slash 1993-ban Buenos Airesben lépett fel együtt utoljára, bár Slash távozása után Rose még különböző felállásokban tovább vezette az együttest. A Guns N' Roses pénteken amerikai stadionokba szervezett koncertturnéja további állomásairól is beszámolt. Az Egyesült Államokon kívül csak három fellépést jelentettek be: április 19-én és 20-án Mexikóvárosban, július 16-án pedig Torontóban játszanak.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.