Pesti Srácok

Bocuse d'Or - Szurkolói központ a Belvárosi Piacon

Óriáskivetítővel, közösségi piaccal, gasztrofotó kiállítással, élőzenével, szurkolói pezsgővel, vagyis igazi bulihangulattal várja a nagyközönséget a Bocuse d'Or Szurkolói Központ a Hold utcai Belvárosi Piacon.

MTI

Kedden és szerdán Budapesten zajlik a világ egyik legrangosabb szakácsversenyének európai döntője. Az ingyenes szurkolói központban élőben közvetítik a versenyt azoknak, akik nem jutnak be az esemény helyszínére, a Hungexpo területére, ahol hazai és külföldi ínyencek, szakmabeliek és rajongók bíztatják a húsz országból érkező tehetséges szakácsokat, köztük a magyar színekben induló Széll Tamást, a Michelin-csillagos Onyx étterem séfjét. A Belvárosi Piacon már hétfő estétől hosszabbított nyitvatartással üzemel, majd a verseny mindkét napján délután négy óráig tart az élő közvetítés. Hétfőn este hat órától élő gitárzene mellett szórakozhatnak és kóstolhatnak a látogatók, kedden és szerdán pedig a Belvárosi Cigányzenekar gondoskodik a hangulatról, később dj játszik éjszakába nyúlóan. A szerda esti eredményhirdetést és díjátadót is élőben láthatják a piac vendégei.

PestiSracok facebook image

A szakácsversenyt a közösségi piacon finom falatokat kóstolva követhetik figyelemmel a látogatók. A népszerű gasztro- és delikát piac éttermei a tőlük megszokott izgalmas fogásokkal készülnek. Lecsókolbász, pastrami, lángos, osztriga, steakek és kolbászok egyaránt szerepelnek a kínálatban. A készételek mellett hazai vendégtermelők portékáiból is válogathatnak a betérők a mangalica termékektől a kolbászokon és sajtokon át a szarvasgombáig. A Bocuse d'Orhoz kapcsolódóan rendhagyó tárlat látható a Belvárosi Piacon. Az alapanyagokat, különleges ételkompozíciókat, művészi tálalásokat, séfportrékat és Bocuse d'Or-hangulatot megjelenítő a fotók Bakcsy Árpád, Balkányi László, Fekete Antonio, Körmendi Imre, Patyi Árpád, Pintér Árpád, Vulman Péter gasztrofotósok munkái.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!