Pesti Srácok

Rekordbevételt hozott Amerikában a Szenilla nyomában

A Pixar animációs stúdió új produkciója, a Szenilla nyomában már csütörtök esti elővetítésein rekordbevételt ért el Észak-Amerikában.

MTI

A nagy sikerű Némó nyomában című animációs filmhez készült folytatásra 9,2 millió dollárért (2,5 milliárd forintért) váltottak jegyet a nézők, ami rekordot jelent az animációs műfajban. Tavaly a Minyonok csütörtöki elővetítésein 6,2 millió dollár (1,7 milliárd forint) folyt be. Iparági elemzők szerint a Szenilla nyomában a premierhétvégéjén százmillió dollárt meghaladó jegybevételt kasszírozhat és akár túl is szárnyalhatja a Toy Story 3 szédületes nyitását. A Pixar-műhelyből kikerült Toy Story 3 2010-ben premierhétvégéjén 110,3 millió dollárt (30,7 milliárd forintot) keresett az észak-amerikai mozipénztáraknál.

Az animációk közül a premierhétvégi rekordot a Shrek 3. tartja, amelyre 2007-ben 121,6 millió dollárért (33,8 milliárd forintért) váltottak jegyet a nézők. Az elővetítéseket korábban csütörtök éjjel kezdték, ám egy ideje már csütörtök estétől folynak, így a családi filmekre is többen elmehetnek a pénteki hivatalos mozis debütálás előtt.
A Szenilla nyomában csütörtöktől szerepel a magyar mozik műsorán.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.